Zamknij

Kibicuj uczestnikom rowerowego ultramaratonu Wisła 1200

05:30, 10.07.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Jak najmniej odcinków po asfalcie. Fot. Michał Gronowski

Wczoraj pierwsi uczestnicy przejeżdżali przez Świecie. Dziś i w następne dni dotrą do nas następni. Śledźcie ich trasę on-line i przyjdźcie ich przywitać, pokibicować.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wymyślili i zorganizowali go pasjonaci jazdy rowerem po drogach i bezdrożach. I zaprosili na prawie 1200-kilometrową trasę 300 uczestników.

Trasa biegnie po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Również przez Świecie. W piątek o 8 wystartowali od źródeł Wisły na Baraniej Górze. Meta nad morzem. Jej uczestnicy jadą do nas z Chełmna przez Głogówko, koło Starej Fary, mostem przez Wdę i dalej ulicą Nadbrzeżną by Diabelcami jechać w kierunku Sartowic. Najlepszy zawodnik przejechał przez Świecie w poniedziałek około godz. 10. Pozostali pewnie dziś i w kilka najbliższych dni.

Każdy uczestnik maratonu wyposażony jest w tracker gps zapisujący trasę i pozwalający na śledzenie jego zmagań na żywo. Dzięki temu każdy może wyjść na trasę, powitać zawodników, pokibicować, a może przejechać z nimi fragment trasy.

Zobacz gdzie aktualnie znajdują się uczestnicy – mapa on-line.

- Wiedziałem o tym niesamowitym wydarzeniu, dlatego czekałem na pierwszych uczestników rowerowego ultramaratonu – mówi Michał Gronowski. - Cieszyli się z powitania i z krótkiego towarzystwa.

strona imprezy: www.wisla1200.pl

Info o położeniu zawodników: www.event.trackcourse.com/view/wisla-1200-2018

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone