Zamknij
REKLAMA

Będą zajęcia z samoobrony w świeckiej bibliotece

08:36, 13.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 12 tysięcy głosów zebrała świecka biblioteka w programie "Decydujesz, pomagamy". Wczoraj pracownicy biblioteki odebrali  nagrodę w świeckim Tesco.

Przez ponad cztery miesiące klienci sklepów Tesco w Świeciu i Chełmnie mogli głosować na jeden z trzech projektów. Otrzymywali żeton w kasie i wrzucali do przezroczystych, opisanych pojemników. Poza biblioteką można było głosować na jeden projekt lokalny z Chełmna i na ogólnopolski. Świecki projekt zwyciężył miażdżącą przewagą, co zrozumiałe porównując ilość mieszkańców tych dwóch miast.

Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła projekt "Nie zasypiaj na zimę".
Tego jeszcze nie było! Zumba, joga, samoobrona w bibliotece? Dlaczego nie! Zwykle biblioteki proponują książki, prasę, komputery, a ten Projekt da dorosłym i dzieciom zdrową porcję ruchu w atrakcyjnej formie, spotkania pełne energii, emocji i entuzjazmu. Instruktorzy pokażą, jak aktywnie i przyjemnie spędzać czas, smacznie i zdrowo się odżywiać. Udział będzie bezpłatny i dla wszystkich: mali ćwiczą - dorośli relaksują się czytając, dorośli wytwarzają endorfiny - mali bawią się w kąciku maluchów.

- Chcemy aby stereotyp biblioteki zniknął - mówi Beata Szymańska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. - Biblioteka to nie tylko książki i cisza. Mamy dużo pomysłów, by pokazać, że może być inaczej - dodaje.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1 miejsce - Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu,
ilość głosów: 12403
nagroda: 5000 zł

2 miejsce - Stowarzyszenie Ludzie-Ludziom w Chełmnie
ilość głosów: 8258
Nagroda: 3000 zł

3 miejsce - Stowarzyszenie Ochrony Sów
ilość głosów: 4144
Nagroda: 1000zł

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostaną przyznane dwa granty na realizację lokalnej inicjatywy oraz jeden grant na cele statutowe instytucji/organizacji biorącej udział w głosowaniu. Ponadto organizator przyzna również dodatkowe wyróżnienia.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone