Zamknij
REKLAMA

Awanse i nagrody w policji. Zobacz zdjęcia i film

09:24, 17.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Kilkudziesięciu policjantów ze świeckiej komendy otrzymało awanse, odznaczenia i nagrody z okazji Święta Policji. Przypada 24 lipca, a u nas obchodzone było nieco wcześniej.

24 lipca to data Święta Polskiej Policji, data szczególna dla funkcjonariuszy. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi, na co dzień pracują. W Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu z kilkudniowym wyprzedzeniem, wręczono nominacje naszym funkcjonariuszom. Uroczystość uświetnili przedstawiciele miasta, powiatu, samorządów lokalnych, instytucji współpracujących z policją oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Rozkazy mianowania na wyższe stanowiska służbowe wręczył policjantom Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

W piątek (13.07.18) o godzinie 12.30 w sali kinowej Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji policjanci ze Świecia obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinowi Woźniakowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Policji.

Obchody uświetnili przedstawiciele miasta, powiatu, samorządów lokalnych, instytucji współpracujących z policją oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. W Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu rozkazy mianowania na wyższe stanowiska służbowe otrzymało 43 policjantów. Najwięcej mianowanych na wyższe stopnie było w korpusie podoficerskim oraz aspiranckim.

Z okazji jubileuszu 20 lat służby nagrody rzeczowe otrzymali asp. szt. Sławomir Gołębiewski i st. asp. Arkadiusz Lauda. Ponadto medalem złotym za długoletnią służbę odznaczony został asp. szt. Dariusz Trochowski.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Starosta Pan Franciszek Koszowski, który podziękował za odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę, życzył dalszych sukcesów i pogratulował tym, którzy w tym dniu zostali mianowani. Dodając, że mieszkańcy powiatu świeckiego mają duże poczucie bezpieczeństwa.

Na zakończenie, uroczystość uświetnił występ męskiego chóru „Cecylia” z Bukowca pod batutą Pani Marcjanny Nowackiej.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

posterunkowy Mat Ołposterunkowy Mat Oł

6 0

lepiej na odczepnego dać nagrodę, bo wk.urw jest w policji taki, że jutro nie będą nawet wystawiać mandatów 00:15, 18.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

6 0

Współczuć Policji, która musi wybierać między Obywatelami a parlamentarnymi gangsterami z pis. Za 12 lat trzeba będzie własnym dziecom tłumaczyć dlaczego na zdjęciu tato był dzisiaj po złej stronie barierki. Oprawcy z Oświęcimia tłumaczyli, że tylko wykonywali rozkazy - Policjant to też Obywatel, koniecznie powinien przeczytać SWOJĄ Konstytucję, której ma bronić. Kaczyzm przeminie, wstyd i hańba czynów niegodnych zostanie na całe życie tych często jakże młodych funkcjonariuszy filmowanych pod Sejem, czy w czasie kaczyńskich miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu. Nagrody dla Rządu im się po prostu należąły za ich ciężką pracę. Warto aby Policjanci porównali swoje premie z dziesiątkami tysięcy nagród przyznanych sobie przez Szydło. Czy te pieniądze warte są nadstawiania karku za schorowanego starca stojącego na czele PIS, cwaniaczka, który forlmanie nawet nie odpowie przed Trybunałem Stanu - od tego ma wykonawców, kórzy przekonani o swojej bezkarności dopuszczają się licznych niegodziwości. Największa jest oczywiście Zbrodnia Konstytucyjna - zmiana wbrew prawu ustroju konstytucyjnego. Obecny kodeks karny przewiduje za nią karę od 5 lat więzienia do dożywocia. Młodzi policjanci nie pamiętaja wielogodzinnych kolejek na granicy z "normalnymi" krajami. Kaczyzm chce przywrócenia tych czasów, w których centralnie namaszczony urzędnik będzie decydował o losie ubezwłasnowolnionych obywateli, szczególnie tych "gorszego sortu".
Dziś jest czas wyboru. Kaczyzm i łamanie praw, czy Konstytucja i dobro Rzeczposopolitej. Policjant stoi na pierwszej lini tej konfrontacji.
Młody wiek funkcjonariusza nie jest usprawiedliwieniem. Tak jak PIS odebrał emerytury zwerytfikowanym przecież weteranom z Iraku i Afganistanu, urzędnikom i policjantom którzy po 91. roku, często z narażeniem życia łapali przestępców, tak w przyszłości może się stać z obecnymi Policjantami. Jeśli dziś Policjanci nie staną w obronie Konstytucji i niezależnych sądów, to kto w przyszłości stanie w ich obronie? 11:41, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŚwieciakŚwieciak

0 0

Świetny kalkulator macie do robienia zdjęć :D 20:29, 20.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IiiiiiiiiIiiiiiiii

0 0

Ehhh.... Zdjecia sa od policji, wiec im gratuluj 23:03, 20.07.2018


REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone