Zamknij
REKLAMA

Rodzinny rajd rowerowy w Jeżewie. Zobacz zdjęcia i wideo

09:12, 26.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Trasa przebiegała tak, aby można było podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego. Na mecie rajdu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, pokaz sprzętu policyjnego i wspólne ognisko, to niektóre z nich.

W miniony weekend (21.07.18) policjanci ze Świecia wspólnie z Urzędem Gminy w Jeżewie, Nadleśnictwem „Dąbrowa” oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jeżewie zorganizowali rodzinny rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Kampania ta promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, a także uświadamia, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od znajomości przepisów ruchu drogowego. Ideą akcji jest także zaznajomienie młodych ludzi z zagrożeniami, które mogą spotkać na drodze.

Organizatorzy rajdu przygotowali jedną trasę dla wszystkich uczestników rajdu, dostosowaną do ich potrzeb i możliwości. Przebiegała ona tak, aby rowerzyści mogli podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego. Ponadto, podczas jazdy, musieli rozwiązać zadania przygotowane i przez policjantów oraz leśniczych.

Wszyscy zawodnicy okazali się zwycięzcami spotkania. Najmłodsi otrzymali nagrody oraz medale, a spotkanie zakończono wspólnym ogniskiem.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone