Zamknij
REKLAMA

Jak przetrwać upały. Przypominamy zasady i czekamy na Wasze sposoby

10:36, 01.08.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Szczególnie należy zadbać o dzieci, osoby starsze i chore. Fot. photogenica

Upały nie odpuszczają, a nie każdy ma możliwość chłodzić się w wodzie jeziora, morza, czy basenu. Przypominamy kilka ważnych zasad i pytamy o Wasze sposoby na przeżycie w tym gorącym czasie.

Jak mówią specjaliści - najważniejsze to pić dużo wody! W upalne dni butelka z wodą powinna na stałe nam towarzyszyć, gdyż spożywanie małej ilości płynów może doprowadzić do odwodnienia. Lepiej podczas upałów zrezygnować z napojów gazowanych i alkoholu, a herbatę i kawę zastąpić ich mrożoną wersją. Nasze zwierzaki też powinny mieć stały dostęp do wody.

Wiemy o tym wszyscy, ale nie wszyscy stosujemy. Ważnym elementem jest ochrona przed słońcem. Dłuższe przebywanie na słońcu może doprowadzić do udaru słonecznego, którego objawem są wymioty i bóle głowy. Aby temu zapobiec, należy zadbać o ochronę głowy i zaopatrzyć się w kapelusz, czapkę z daszkiem czy chustę. Należy również pamiętać o kremie z filtrem i jasnym przewiewnym ubiorze.

Najlepiej również ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu szczególnie w godzinach 11:00-15:00, kiedy upał doskwiera najmocniej.

Można również ochładzać ciało, często myjąc ręce, schładzając nadgarstki oraz kark. Wskazane jest również branie prysznica, jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie robić tego natychmiast po przebywaniu w upale, gdyż może to grozić hipotermią, zwłaszcza u starszych i bardzo młodych osób.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie.

A jakie są Wasze sposoby na łatwiejsze przetrwanie upałów?

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone