Zamknij
REKLAMA

Nowe stoły, ławki i tablice stanęły na Diabelcach

11:33, 20.09.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Tablice edukacyjne mogą zachęcić do zabawy najmłodszych spacerowiczów. Fot. Krzysztof Nowicki

Odnowienie szlaku i punktów widokowych na Diabelcach weszło w ostatnią fazę. ZOBACZ jak ładne elementy tam trafiły.

Niedawno pisaliśmy i publikowaliśmy zdjęcia pokazujące jak fajnie wygląda teraz na zmodernizowanych ścieżkach i punktach widokowych na Diabelcach. Ścieżki zostały wyrównane, położone nowe kładki, na górę prowadzą nowe schody... Punkt widokowy został zabezpieczony drewnianymi słupami z grubymi linami – jako poręczami. Dodatkowo w kilku miejscach zostały stworzone okna widokowe.

Teraz do Świecia przyjechał transport tzw. małej architektury, która dopełni wyglądu i funkcjonalności na szlaku. To dwa ławostoły z planszami edukacyjnymi na blatach, osiem ławek, tablice edukacyjne – katarynka wiedzy i z grą mobilną oraz tablice informacyjne.

- Jedna tablica stanie na początku szlaku od strony szpitala, druga od dołu, jeszcze na ulicy Nadbrzeżnej – wyjaśnia Jacek Kliczykowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu, wykonawcy modernizacji.

Całość inwestycji to koszt 149 tys. zł. Dzięki jej zrealizowaniu szlak na Diabelcach może stać się piękną wizytówką Świecia, którą będziemy chętnie pokazywać znajomym z różnych stron Polski i świata, a także sami wybierać się tam na spacery.

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone