Zamknij
REKLAMA

Łódka Facebooka płynie do nas Wisłą

01:06, 03.10.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek 2 października, w ramach projektu „Wisłą", z Płocka wyruszyła łódka Facebooka. Pięciodniowy spływ po dolnym biegu Wisły ma promować inicjatywy polskich lokalnych społeczności. Całą podróż można śledzić na bieżąco dzięki transmisji LIVE na Stronie Facebook Polska. Już w ten czwartek, 04.10.2018 łódka wypłynie z Bydgoszczy do Grudziądza, przepływając w ciągu dnia przez Świecie.

„Wisłą" to pierwszy taki organizowany przez Facebook projekt w Polsce. Pięciodniowy rejs transmitowany jest na żywo na nowo powstałej stronie Facebook Polska. Celem projektu jest pokazanie użytkownikom piękna nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na cenne lokalne inicjatywy funkcjonujące w pobliżu największej polskiej rzeki.

- W Facebooku chcemy pomagać ludziom łączyć się i budować społeczności – komentuje Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie. - Cieszy nas, że mieszkańcy Polski wykorzystują platformę między innymi po to, żeby wspierać lokalne inicjatywy. Jednocześnie widzimy, że coraz chętniej wykorzystywanym formatem jest transmisja LIVE. Dlatego postanowiliśmy połączyć oba te elementy i zaprosić Polaków na spływ dolnym biegiem Wisły. Cała wyprawa transmitowana będzie na żywo na stronie Facebook Polska, dzięki czemu każdy może płynąć razem z nami – dodaje.

Oprócz transmisji na żywo, użytkownicy Facebooka będą mogli obejrzeć materiały wideo, w których poznają historie lokalnych pasjonatów. Rozmowy z nimi poprowadzi podróżnik i wideo bloger Piotr „Gdzie Bądź" Jurkowski. W Płocku, Piotr porozmawiał z inicjatorami Żeglugi Płockiej, która reaktywuje piękną tradycję rejsów rzecznych.

Projekt „Wisłą" trwa od 2 do 6 października. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone