Zamknij
REKLAMA

Przebudowa drogi na Tucholę jeszcze potrwa. Jak sobie radzicie?

09:58, 25.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Nowa nawierzchnia, asfaltowe pobocza i wydzielone ścieżki pieszo-rowerowe - taki będzie efekt modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie i Tucholę. Na to jeszcze trzeba poczekać.

- To jedna z największych inwestycji w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, które realizujemy z myślą o poprawie bezpieczeństwa kierowców i mieszkańców. Na trasie Tuchola-Świecie odseparujemy ruch pieszy i rowerowy, poprawi się też przejezdność drogi, po której pojazdy będą poruszać się sprawniej  – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Obecnie trwają pracę na liczącym około 3 kilometrów odcinku trasy pomiędzy Polskim Konopatem a Terespolem Pomorskim. Drogowcy poszerzają korpus drogi, by zmieściły się na nim poza jezdnią również pobocza. Kluczowe jest jednak dobudowanie ciągu pieszo-rowerowego, który zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo. Wcześniej powstała kanalizacja deszczowa zapewniająca prawidłowe odwodnienie całej drogi.

- W najbliższych tygodniach prowadzone będą prace przy wzmocnieniu podbudowy i układaniu nawierzchni. Wykonawca zakłada, że przy sprzyjającej pogodzie rozpocznie roboty bitumiczne pod koniec października - mówi Beata Krzemińska Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. - Dzięki wzmocnieniu droga będzie lepiej dostosowana do przejazdu ciężkich pojazdów. Dłużej w bardzo dobrym stanie będzie służyć kierowcom - dodaje.

W trakcie obecnie prowadzonych prac ruch odbywa się wahadłowo. W zależności od zakresu prowadzonych prac jest on sterowany sygnalizacją lub przez pracowników wykonawcy. Dlatego na przejazd tego odcinka warto zarezerwować nieco więcej czasu w szczególności w godzinach popołudniowych gdzie spora część osób wraca z pracy i trzeba stać w korku nawet 20 minut.
Pojawia się również problem kierowców lekceważących czerwone światło, niejednokrotnie zapala się światło zielone dla kierowców z naprzeciwka,  jednak nie mogą ruszyć ponieważ jedzie jeszcze kolumna samochodów z drugiej strony.

Podstawowe prace przy sprzyjających warunkach na tym odcinku drogi zakończą się w tym roku.

W tym roku na drodze wojewódzkiej nr 240 w okolicach Plewna ułożony został też mikrodywanik (cienka warstwa wyrównująca i zabezpieczająca nawierzchnię) na odcinku 2,5 kilometra. Te prace kosztowały blisko 300 tysięcy złotych.

Koszt całej inwestycji obejmującej dwa odcinki (Tuchola - Bysław i Terespol Pomorski-Polski Konopat) to 72 mln zł. Finansowanie zapewnia Urząd Marszałkowski.

- Stanie w korkach nie jest takie najgorsze - komentują kierowcy. - Wiadomo, że żeby było lepiej trzeba to zrobić i przez to są utrudnienia w ruchu. Jakoś przeżyjemy. Najgorsze jest kiedy już ruszamy w ruchu wahadłowym i nagle nie wiadomo skąd pojawiają się 2-3 samochody jadące z naprzeciwka. 

A Wy ile staliście w tym miejscu w korku? A może jeździcie objazdem przez Terespol?

[ALERT]1540454299324[/ALERT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

YetiYeti

4 0

Nim oddadzą tą drogę to wszyscy będą mieli zawieszenia do naprawy 08:00, 26.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzwagrozSzwagroz

1 0

Proszę nie podpowiadać z tym objazdem przez Terespol. ;) 12:00, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DaroDaro

0 0

Zgadzam się z poprzednikiem obiazd przez Terespol .to zły pomysł po drodze znajduję się szkoła i wiadukt kolejowy .droga w fatalnym stanie i tak jesteśmy rozjeżdzani przez ciężkie pojazdy ciężarowe z kruszywem na s5 wżone z bocznicy PKP. 07:35, 20.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone