Świąteczna muzyka, przysmaki, zabawki, świąteczne ozdoby i delikatnie prószący śnieg. To wszystko sprawiało, że sobotni kiermasz na Dużym Rynku w Świeciu miał niesamowitą atmosferę.
Początek kiermaszu zaplanowany był na godzinę piętnastą i już wtedy pomiędzy straganami przechadzało się wielu mieszkańców miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze świątecznymi, ręcznie robionymi ozdobami i rozmaitymi przysmakami. Dobrym pomysłem było usadowienie dwóch stanowisk z żywymi choinkami. Na rozgrzewkę można było zjeść żurek serwowany przez Obywatelskie Porozumienie Samorządowe z burmistrzem Krzysztofem Kułakowskim na czele.
W trakcie kiermaszu wystąpili młodzi artyści ze Studia Piosenki działającego w świeckim OKSiR, prezentując świeżo wydaną płytę ze świątecznymi piosenkami. Po koncercie kilkadziesiąt osób stało się posiadaczami płyty „Pocztówka świąteczna”, a na scenę wkroczyła świecka orkiestra dęta.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz