Zamknij
REKLAMA

Poruszyli ważne tematy na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Świeciu

18:43, 09.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Dzielnicowi razem ze strażakami odwiedzili funkcjonujące w Świeciu Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli o swojej pracy oraz poruszyli wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób, szczególnie pieszych.

Dzielnicowi z komendy policji oraz strażacy odpowiadając na wcześniejsze zaproszenie przybyli do Warsztatów Terapii Zajęciowych w Świeciu, gdzie spotkali się z kilkunastoma podopiecznymi wraz z ich opiekunami. W trakcie spotkania policjanci poruszyli kilka tematów prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych, szczególnie z zakresu ruchu drogowego. Przypomnieli miedzy innymi, że każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmroku powinien mieć założony element odblaskowy widoczny z daleka przez kierowców. Mundurowi wskazali również jakie zagrożenia czyhają na osoby starsze. Urozmaicając pogadankę pokazem filmów oraz ulotkami wyjaśnili działanie oszustów na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”

Spotkanie było także okazją do udzielenia uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowych odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań dotyczących wielu działań podejmowanych przez policjantów i strażaków.

Funkcjonariusze straży pożarnej uczyli jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia, przypomnieli gdzie i jak szukać pomocy - podając numery telefonów alarmowych. Przeprowadzili również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników miał również możliwość samodzielnego przeprowadzenia masażu serca na fantomie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone