Zamknij
REKLAMA

Sołtysi nagrodzeni przez burmistrza - zobacz ZDJĘCIA

09:11, 13.03.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Z tej okazji sołtysi spotkali się z przedstawicielami władz gminy.

- Wiem, jak ważną funkcję pełnicie, poświęcając swój czas dla dobra mieszkańców waszych sołectw. Ze swojej strony mogę obiecać, że będziemy was wspierać, na ile to możliwe - mówił burmistrz Krzysztof Kułakowski.

O ważnej roli sołtysów wspominał też Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, podkreślając, że są łącznikami między mieszkańcami sołectw i władzami gminy.

Tadeusz Pogoda, były wieloletni burmistrz, a obecnie radny sejmiku wojewódzkiego, przypomniał, że Świecie było jedną z pierwszych gmin w kraju, w której utworzono fundusz sołecki. Dzięki niemu sołectwa mogą przeprowadzać drobne inwestycje według własnego uznania i potrzeb, bez konieczności zabiegania o każdą złotówkę w gminie. Na fundusz przekazywane są raz w roku środki z budżetu samorządu, ich wielkość uzależniona jest od tego, ile dane sołectwo ma mieszkańców.

Radny Zbigniew Rydziel, przewodniczący komisji rolnictwa, zwracał uwagę  na to, jak bardzo zmieniły się wsie w naszej gminie od 1990 r., m.in. pod względem rozwoju infrastruktury.

Sołtysi otrzymali listy gratulacyjne i statuetki. Podczas spotkania skarbnik Marzenna Rzymek omówiła funkcjonowanie wydatków w funduszu sołeckim i zasady wynajmu świetlic wiejskich. Z kolei Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, przedstawiła planowane zmiany w zasadach dotacji na utylizację azbestu.
(Źródło: swiecie.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PogodaPogoda

2 0

coś nie może się rozstać ze stołkiem... 07:36, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone