Zamknij
REKLAMA

Uratowali życie próbującym popełnić samobójstwo

12:57, 12.04.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem. Otrzymuje je policjant pełniący służbę w jednostce Policji w naszym województwie, który w czasie służby lub poza nim przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy. Już po raz drugi w tym roku nagrodzono nim aż 53 policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji.

Z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu „Kryształowe Serca” trafiły do 7 policjantów. To zaszczytne wyróżnienie otrzymali:

- mł. asp. Rafał Brzeziński 1 maja 2018 roku uratował z pożaru dwie kobiety i dwójkę dzieci.

- sierż. szt. Waldemar Kiedrowski 3 lipca 2018 roku podjął czynności ratujące życie osobie, która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi.

- sierż. szt. Jarosław Jesionkowski 20 czerwca 2017 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.

- mł. asp. Dawid Łepek 20 czerwca 2017 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.

- asp. Sławomir Szaraficki 11 września 2018 roku podjął czynności ratujące życie kobiecie, która zatruła się spalinami.

- sierż. szt. Marcin Wróblewski 17 sierpnia 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.

- st. post. Sebastian Schmidt 17 sierpnia 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.

Podczas uroczystości wręczenia Medali "Kryształowe Serce" odznaczeni usłyszeli pod swoim adresem  słowa gratulacji, podziękowań i podziwu dla ich postawy i działania. Słowa te do policjantów skierowali m.in.: podinsp. Piotr Kujawa, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, insp. Paweł Spychała, komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, a także ks. prałat Stanisław Kotowski, kapelan kujawsko-pomorskich policjantów.          

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy oraz przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez kapitułę składająca się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone