Zamknij
REKLAMA

Te dzieci umieją korzystać ze swoich rowerów

07:33, 17.04.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego: sierż. szt. Marcin Wróblewski oraz st. post. Fabian Borcowski z komendy w Świeciu czuwali nad prawidłowym przebiegiem gminnych eliminacji do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Egzamin składał się z części teoretycznej (test wiedzy o ruchu drogowym) i części praktycznej (jazda rowerem po miasteczku rowerowym oraz torze sprawnościowym). Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych. Awans do eliminacji powiatowych w kategorii wiekowej 10-12 lat dotychczas wywalczyli uczniowie drużyny z SP nr 1 w Świeciu, SP w Świekatowie, SP w Nowem, SP w Gródku oraz SP w Krąplewicach. W kategorii 13-16 lat  natomiast, najlepsi byli uczniowie z SP nr 1 w Świeciu, Michalu, Świekatowie, Jeżewie oraz Gródku.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu.

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Spotkania z rowerzystami były też idealną okazją do rozmów na temat obowiązujących ich przepisów. Policjanci w tym czasie promowali akcję informacyjno-edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone