Zamknij
REKLAMA

Będzie dużo zieleni i nowe parkingi przy szpitalu

05:03, 12.04.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Władze miasta chcą uporządkować ten teren, zagospodarować tak aby były na nim miejsca do wypoczynku, więcej miejsc parkingowych, a nawet plac zabaw.

Na dziś (piątek) zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli władz miasta z zainteresowanymi stronami, czyli firmami i instytucjami, których siedziby usytuowane są na terenie przy Starym Szpitalu w Świeciu.

Wstępna koncepcja przeobrażenia tego terenu zakłada zwiększenie ilości miejsc parkingowych, uporządkowanie i zwiększenie powierzchni zadbanej zieleni z ławkami. Zostanie zrobione przejście z ulicy Polnej oraz schody do ulicy Mickiewicza. Przy Ośrodku Integracji i Rehabilitacji powstanie plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

- Jesteśmy przekonani o tym, że to bardzo się przyda, bo przecież z ośrodka na stałe korzysta około 150 dzieci – mówi Paweł Knapik, wiceburmistrz Świecia.

Koncepcja zakłada też niezakrywanie powierzchni parkingów kostką brukową, ale wykorzystanie przepuszczalnych nawierzchni, aby woda deszczowa wsiąkała w glebę, a nie musiała być odprowadzana do kanalizacji.

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy inwestycja będzie realizowana. Szczegóły poznamy wkrótce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MoniaMonia

4 0

Bardzo sie ciesze, ze ten teren zostanie uporzadkowany. Widac, ze nowe wladze zaczynaja dostrzegac potrzeby tej czesci miasta, ktora dlugo pozostawala zapomniana. 08:24, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone