Zamknij
REKLAMA

Świecianie będą zarabiać więcej? Są szanse!

07:29, 21.05.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Zwiększenie zarobków planowane jest wzrostem płacy minimalnej. Fot. Krzysztof Nowicki

Bardzo możliwe, że już od przyszłego roku mieszkańcy Świecia i całej Polski będą zarabiać więcej! Minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zabiega o to u premiera Mateusza Morawieckiego.

Chodzi oczywiście o podniesienie płacy minimalnej. Aktualnie wynosi ona 2250 złotych brutto (godzinowo 14,7 złotych brutto). Rafalska chce, aby w przyszłym roku każdy Polak zarabiał minimum 2346 złotych i 59 groszy brutto. Stawka godzinowa ma być natomiast podniesiona do 15 złotych i 30 groszy brutto. Czy jest na to szansa? Na razie wiadomo, że ministerstwo będzie o to wnioskować u premiera. Niezbędne będą też międzyresortowe konsultacje. Na efekt przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

niewiarawpis.niewiarawpis.

3 2

Niech to,to co nazywa się Rafalska, przestanie, wzorem Szydłowej, Pinokia i innych pislamskich towarzyszy, błądzić. Co daje większy zarobek, kiedy w wyniku niecałych czterech lat ceny wzrosły w taki sposób, że żadne obiecanki podwyżki pensji nie są w stanie tego wyrównać. Wiadomość, chyba tylko dla ciemnej, popierającej PiSowskiej, masy. 13:46, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone