Zamknij

Warsztat Terapii Zajęciowej w Świeciu obchodził swoje 25-lecie

08:50, 07.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Emilia Drachal

Warsztat Terapii Zajęciowej w Świeciu istnieje już 25 lat. Swoje urodziny obchodził w piątek 5 lipca w sali widowiskowej OKSiR.

Tadeusz Rezmer, kierownik WTZ przywitał zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło władz miasta i powiatu.

- Kiedy 4 lipca 1994 roku podpisano porozumienie w sprawie otworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu, wielu z nas, pracujących w tej placówce, nie pomyślało o tym, że doczekamy tego dnia. W związku z tym srebrnym jubileuszem, chcielibyśmy się zaprezentować, pokazać co osiągnęliśmy - powiedział Tadeusz Rezmer.

Uczestnicy warsztatu przygotowali dla zebranych występy artystyczne. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w przedstawieniu teatralnym.

Warsztat Terapii Zajęciowej powstał na mocy umowy podpisanej przez Towarzystwo Wspierania Osób Niepełnosprawnych a Wojewódzkim Ośrodkiem ds. Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy. Inicjatorami utworzenia WTZ w Świeciu był Mirosław Lorch, ówczesny prezes TWON, Ryszard Dzedzej i Andrzej Resmer, wiceprezesi TWON oraz ówczesne władze samorządowe. Początkowo placówka WTZ mieściła się na ul. Nadbrzeżnej 2A w Świeciu. Dopiero w 2017 roku siedzibę przeniesiono do budynku przy ul. Wojska Polskiego 173.
Przez cały okres działalności warsztatu, jego podopieczni uczestniczyli w wielu imprezach, wystawach i wycieczkach po Polsce i zagranicę. Obecnie WTZ obejmuje opieką 30 osób. Uczęszczają one do pracowni: informatycznej, krawiecko-dziewiarskiej, kucharsko – cukierniczej, introligatorskiej, metaloplastyczno – stolarskiej i muzykoterapeutyczno – artystycznej.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone