Zamknij

Świecie otrzymało kolejne dofinansowanie na nowy żłobek

14:46, 09.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Oprócz 4,8 mln zł na budowę żłobka, gmina uzyskała ponad 2 mln zł dofinansowania na wyposażenie oraz pokrycie przez dwa lata kosztów wynagrodzeń i mediów.

Jak wiemy, żłobek powstaje przy niedawno pobudowanej ul. Łokietka na górnych Mariankach. Przetarg wygrała grudziądzka firma Solgrud, która zaoferowała najniższą cenę, nieco ponad 6,5 mln zł. Na ten cel Gmina dostała 4,8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych, co oznacza, że tak naprawdę w ostatecznym rozrachunku budowa żłobka będzie kosztowała miasto tylko 1,7 mln zł.
Na tym nie koniec. Kilka dni temu miasto otrzymało informację, ze dostanie kolejne dofinansowanie.

- Staraliśmy się o dotację z unijnego Europejskiego Funduszu Społecznego. W ubiegły piątek dowiedzieliśmy się, że przyznano nam 2 mln 51 tys. zł na wyposażenie i funkcjonowanie żłobka – mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Gmina kupi za te pieniądze wyposażenie, włącznie z zabawkami, a także urządzi plac zabaw.

- Co więcej, przez dwa lata, począwszy od lutego przyszłego roku, będziemy pokrywać z dofinansowania niemal w całości wynagrodzenia pracowników i opłaty eksploatacyjne związane z utrzymaniem placówki – podkreśla Paweł Knapik.

Żłobek ma powstać do połowy listopada. W parterowym budynku o powierzchni 850 m kw. będzie mogło przebywać do 80 dzieci. Obok powstanie plac zabaw i parking na 30 miejsc. Dodatkowo gmina zbuduje też chodnik przy ul. Łokietka i dwie zatoki autobusowe za 200 tys. zł.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

soniasonia

2 0

Świetna wiadomość. Świecie się pięknie rozwija. 19:26, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone