Zamknij
REKLAMA

Gmina dużo zaoszczędziła na odnowieniu schroniska dla bezdomnych

09:39, 15.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. swiecie.eu

Zakończyła się rozbudowa schroniska dla bezdomnych przy ul. Ogrodowej w Świeciu. Inwestycja pochłonęła 806 tys. zł. Jednak faktyczny koszt, jaki poniesie gmina, to tylko 121 tys. zł.

Skąd taka różnica? To zasługa osób odpowiedzialnych w gminie za pozyskiwanie unijnych funduszy. W tym przypadku dotacja wyniosła aż 685 tys. zł. Tym samym rozwiewa to wszystkie wątpliwości, czy warto było inwestować w schronisko tak dużo pieniądze.

W tym przypadku modernizacja nie była niczyim kaprysem, lecz wymogiem. Ministerstwo polityki socjalnej wyznaczyło standardy dla noclegowni i schronisk dla bezdomnych, określające m.in. metraż przypadający na jedną osobę w tego typu placówkach. W pomieszczeniach ze zwykłym łóżkiem muszą to być co najmniej 4 m kw., a w salach z łóżkami piętrowymi – 3 m.Jedynym wyjściem było zaadaptowanie poddasza, a właściwie przebudowanie go na piętro budynku. Wspomniane poddasze służyło dotąd jako magazyn, bo do niczego innego się nie nadawało.

Powody były dwa: po pierwsze, w znacznej części wysokość nie przekraczała 1,6 m, a po drugie drewniany strop znajdował się w kiepskim stanie i chodzenie po nim było dość ryzykowne.

Na piętrze powstały cztery wygodne pokoje, suszarnia, pralnia, kuchnia i łazienka.

- W tej chwili czekamy na meble do pokoi i kuchni - mówi Maciej Chareński, kierownik schroniska. - Lada dzień powinny dotrzeć.

Oficjalna prezentacja zmodernizowanego schroniska przewidziana jest na wrzesień.

Źródło: swiecie.eu

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MaliMali

1 0

A może by tak mieszkania ZGM wyremontować,?? Które stoja puste !!!! 11:00, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone