Zamknij
REKLAMA

Prognoza pogody na tydzień. Czy wrócą tropikalne upały?

13:26, 15.07.2019 | R.M
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Adobestock

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na okres 15-21 lipca 2019 r. – realna nadzieja na powrót gorącego lata.

W pierwszej połowie tygodnia jeszcze niezbyt wysoka jak na lipiec temperatura (22-23 stopnie), tylko w poniedziałek może być nieco cieplej, a we wtorek chłodniej. Noce i poranki będą chłodne (11-12 stopni). Dodatkowo we wtorek będzie się przemieszczał front atmosferyczny, a więc istnieje spore prawdopodobieństwo na przelotne opady i burze – będzie to najprawdopodobniej dzień z największą ilością chmur.

Od czwartku temperatura będzie coraz wyższa i już w sobotę oraz w niedzielę zbliży się do 30 stopni. Również nocami warunki termiczne ulegną poprawie (14-16 stopni). Na niebie przeważać będzie słońce, a szansa na przelotne opady będzie niewielka.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie. Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne i jedynie we wtorek z powodu frontu atmosferycznego ulegną pogorszeniu - spadek sprawności psychofizycznej, nasilone bóle i większa nerwowość. W sobotę i niedzielę odczucie gorąca może się również przyczynić do częstszych bólów głowy i podenerwowania oraz obniżenia ciśnienia tętniczego.

Pogoda coraz częściej będzie sprzyjać wzrostowi stężenia i rozprzestrzenianiu się alergenów środowiskowych, ale na szczęście zmniejsza się już wyraźnie stężenie silnie uczulających pyłków traw. W wysokim stężeniu pozostaną zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłkami pokrzywy.

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone