Zamknij
REKLAMA

1500 umowa na Czyste Powietrze podpisana w Laskowicach

22:45, 15.07.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Czyste Powietrze w domu państwa Gackowskich w Laskowicach. To już 1500  taka umowa.  Beneficjenci otrzymali list z podziękowaniami od Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Każdego dnia do siedziby WFOŚiGW w Toruniu wpływają nowe wnioski na zadania wykonywane w ramach Programu Czyste Powietrze. Zwiększa się też systematycznie liczba beneficjentów, którzy zawierają umowy na realizację inwestycji. We wtorek prezes WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak  podpisał 1500 umowę w domu państwa Gackowskich z Laskowic w powiecie świeckim, którzy zamierzają zastąpić piece kaflowe ogrzewaniem gazowym i chcą przeprowadzić  termomodernizację budynku jednorodzinnego.

- Ciężko byłoby wymienić ogrzewanie i ocieplić dom bez tych pieniędzy z funduszu - mówi pani Maria Gackowska. - Oboje z mężem jesteśmy schorowani  i nie dajemy już rady, by nosić opał i palić w piecach. Zależy nam też na dociepleniu domu, bo jak są upały to gorąco, a jak przyjdzie zima, to trudno ogrzać  mieszkanie – dodaje.

Ireneusz Stachowiak wręczył list podpisany przez Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, w którym szef resortu składa podziękowania za przystąpienie do programu i włączenie się w walkę z emisją dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Przekazał też małżonkom kosz ze słodyczami. 

Już niebawem rozpoczną się prace związane z wymianą ogrzewania i remontem budynku w Laskowicach. Państwo Gackowscy chcą, by roboty zostały zakończone jeszcze przed nadejściem zimy.  Cała inwestycja zamknie się w kwocie 78 tys. 305 złotych, a dofinansowanie, jakie małżonkowie otrzymają z funduszu, wynosi 35 tys. 510 złotych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego do składania wniosków.

Przypominamy, że oprócz siedziby WFOŚIGW w Toruniu przy ul. Fredry 8, można także składać wnioski i uzyskać pomoc przy ich wypełnianiu w biurach terenowych w Świeciu, Inowrocławiu, i Włocławku. 
Biuro w Świeciu mieści w gmachu Starostwa Powiatowego w Świeciu przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, piętro II, pok. 209, tel. 510 274 894. Biura terenowe czynne są  w poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach od 7.30 do 15.30.

[ZT]7778[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone