Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa ulicy Królowej Bony w Świeciu

08:23, 06.09.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. swiecie.eu

Ulica, będąca przedłużeniem Kazimierza Wielkiego, powinna być ukończona w połowie przyszłego roku. Jednak przejechanie nią będzie możliwe znacznie wcześniej.

Z każdym kolejny rokiem w Świeciu rozrasta się sieć ulic. Szczególnie dobrze widoczne jest to w obrębie osiedla Marianki. Właśnie ruszyły prace przy budowie ul. Królowej Bony, będącej przedłużeniem ul. Kazimierza Wielkiego, która krzyżować się będzie z ul. Bolesława Chrobrego.

- W tej chwili prowadzone są roboty przygotowawcze polegające na zdjęciu humusu i profilowaniu nowej jezdni - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Kolejny etap prac przewiduje układanie wszystkich sieci: wodnej, sanitarnej, deszczowej i oczywiście elektrycznej.

Przewidywany termin oddania do użytku nowej ulicy, które jak wszystkie nowobudowane, będzie posiadać wygodny chodnik i ścieżkę rowerową, przewidziano na koniec czerwca 2020 roku. Nie jest jednak wykluczone, że przejechanie nią będzie możliwe wcześniej.

- Mam cichą nadzieję, że przed nastaniem zimy uda się wykonać całą podbudowę i położyć pierwszą, z przewidzianych trzech, warstwę nawierzchni bitumicznej - mówi Ryszard Sadowski. - Asfalt ładnie zamknąłby podbudowę przed penetrowaniem jej przez wodą, która mogłaby zniszczyć to, co uda się zrobić jesienią. Oczywiście wszystko zależy od aury. W przypadku prac drogowych trudno przewidzieć, jak długo będzie można kontynuować inwestycję bez większego ryzyka, że temperatura niekorzystnie wpłynie na jakość nawierzchni. Równie dobrze w grudniu może być 10 stopni w plusie, jak i 15 w minusie.  

Źródło: swiecie.eu

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mietmiet

2 0

Tyż prawda.Może być różnie prosto lub podłużnie. 14:18, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OooOoo

0 0

Krulowa ambona 07:54, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone