Zamknij
REKLAMA

Policjanci oddawali krew dla chorego kolegi

17:00, 10.09.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Ponad 21 litrów krwi udało się zebrać dla chorego policjanta z Komendy Powiatowej w Myślenicach (woj. małopolskie). Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odpowiedzieli na apel NSZZ Policjantów i oddali krew dla potrzebującego funkcjonariusza.

O potrzebie oddawania krwi dla kolegi z małopolski – sierż. szt. Łukasza Płachty, miejscowi policjanci dowiedzieli się z Internetu. Postanowili zorganizować akcję, podczas której wesprą policjanta.

W poniedziałek 9 września policjanci, pracownicy komendy oraz mieszkańcy miasta odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Świeciu. Tam, po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza, a także kilkuminutowym badaniu usiedli w fotelach i oddali po 450 ml krwi. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu w pomoc dla chorego na białaczkę funkcjonariusza, udało się zebrać ponad 21 litrów krwi. W zbiórce wzięło udział 47 osób.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone