Zamknij

W środę przyjdź na Dzień Seniora do OKSiR

12:00, 14.10.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Porady dietetyka, policjantów, strażaków i pracowników ZUS oraz występy artystyczne zaplanowane są w ramach tegorocznej edycji Dnia Seniora „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także, podczas których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, które ich dotyczą takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W Świeciu na Dzień Seniora zapraszamy 16 października w godzinach 13.00-15.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji ul. Wojska Polskiego 139 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim.

- Na seniorów czekają ciekawe wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym - informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - Poruszana będzie m.in. tematyka ich bezpieczeństwa. Dlatego nie zabraknie prelekcji policji i straży pożarnej na temat jak nie dać się oszukać czy jak bezpiecznie używać urządzeń grzewczych.

W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji.  Będzie to okazja aby spytać o nowe  świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Oprócz wykładów i porad  przygotowano także wiele innych atrakcji. Wśród nich są m.in. występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1  i pokaz prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu.

W programie:

  • 13.00-13.10 Powitanie gości przez Kierownika Inspektoratu w Świeciu
  • 13.10-13.30 Wystąpienie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu na temat bezpieczeństwa oraz aktualnych zagrożeń (oszustwa, naciąganie, metody zabezpieczeń)
  • 13.30-13.50 Występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1  i pokaz prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu
  • 13.50-14.10 Wystąpienie przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu na temat ochrony przeciwpożarowej zachęcające do wyposażenia mieszkań/domów w czujniki przeciwpożarowe, czadowe
  • 14.10-14.30 Wystąpienie pracownika ZUS na temat emerytur, rent, kapitału początkowego, wypłaty gwarantowanej z OFE (oraz bieżące tematy interesujące uczestników z zakresu świadczeń długoterminowych)
  • 14.30-15.00 Pogadanka z dietetykiem i lekarzem na temat zdrowego żywienia
  • 15.00  Zakończenie Dnia Seniora.
(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

przyzwyczajonyprzyzwyczajony

1 0

A 300+ będzie, bo jak nie, mam, to w .... 17:33, 14.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA