Zamknij
REKLAMA

W środę przyjdź na Dzień Seniora do OKSiR

12:00, 14.10.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Porady dietetyka, policjantów, strażaków i pracowników ZUS oraz występy artystyczne zaplanowane są w ramach tegorocznej edycji Dnia Seniora „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także, podczas których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, które ich dotyczą takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W Świeciu na Dzień Seniora zapraszamy 16 października w godzinach 13.00-15.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji ul. Wojska Polskiego 139 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim.

- Na seniorów czekają ciekawe wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym - informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - Poruszana będzie m.in. tematyka ich bezpieczeństwa. Dlatego nie zabraknie prelekcji policji i straży pożarnej na temat jak nie dać się oszukać czy jak bezpiecznie używać urządzeń grzewczych.

W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji.  Będzie to okazja aby spytać o nowe  świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Oprócz wykładów i porad  przygotowano także wiele innych atrakcji. Wśród nich są m.in. występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1  i pokaz prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu.

W programie:

  • 13.00-13.10 Powitanie gości przez Kierownika Inspektoratu w Świeciu
  • 13.10-13.30 Wystąpienie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu na temat bezpieczeństwa oraz aktualnych zagrożeń (oszustwa, naciąganie, metody zabezpieczeń)
  • 13.30-13.50 Występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1  i pokaz prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu
  • 13.50-14.10 Wystąpienie przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu na temat ochrony przeciwpożarowej zachęcające do wyposażenia mieszkań/domów w czujniki przeciwpożarowe, czadowe
  • 14.10-14.30 Wystąpienie pracownika ZUS na temat emerytur, rent, kapitału początkowego, wypłaty gwarantowanej z OFE (oraz bieżące tematy interesujące uczestników z zakresu świadczeń długoterminowych)
  • 14.30-15.00 Pogadanka z dietetykiem i lekarzem na temat zdrowego żywienia
  • 15.00  Zakończenie Dnia Seniora.
(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

przyzwyczajonyprzyzwyczajony

1 0

A 300+ będzie, bo jak nie, mam, to w .... 17:33, 14.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone