Zamknij

Jak jesienią zapewnić bezpieczeństwo maluchom

08:37, 15.10.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Co zrobić podczas spotkania z agresywnym psem, jak zachować się gdy zagaduje obcy dorosły, czy jak pozostać widocznym po zmroku – to niektóre z tematów poruszane przez policjantki w SP 5.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego st. asp. Magdalena Jagła oraz mł. asp. Monika Walczak – dzielnicowe z miejscowej komendy odwiedziły przedszkolaków i „pierwszaków" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Mundurowe spotkały się z dwiema grupami, a pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przypomniały dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy oraz dlaczego tak ważne jest korzystanie z fotelika i pasów bezpieczeństwa.  

Następnie policjantki pokazały dzieciom jak w bezpieczny sposób uchronić się przed atakiem psa. Dzieci chętnie opowiadały o swoich przygodach z czworonogami. Kilka uwag padło pod kątem sposobu zachowania się w kontaktach z osobami obcymi.
Na koniec, słuchacze otrzymali od policjantek kolorowe odblaski, po czym obiecali, że zawsze będą z nich korzystać podczas wieczornych spacerów.
 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA