Zamknij
REKLAMA

Jak jesienią zapewnić bezpieczeństwo maluchom

08:37, 15.10.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Co zrobić podczas spotkania z agresywnym psem, jak zachować się gdy zagaduje obcy dorosły, czy jak pozostać widocznym po zmroku – to niektóre z tematów poruszane przez policjantki w SP 5.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego st. asp. Magdalena Jagła oraz mł. asp. Monika Walczak – dzielnicowe z miejscowej komendy odwiedziły przedszkolaków i „pierwszaków" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Mundurowe spotkały się z dwiema grupami, a pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przypomniały dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy oraz dlaczego tak ważne jest korzystanie z fotelika i pasów bezpieczeństwa.  

Następnie policjantki pokazały dzieciom jak w bezpieczny sposób uchronić się przed atakiem psa. Dzieci chętnie opowiadały o swoich przygodach z czworonogami. Kilka uwag padło pod kątem sposobu zachowania się w kontaktach z osobami obcymi.
Na koniec, słuchacze otrzymali od policjantek kolorowe odblaski, po czym obiecali, że zawsze będą z nich korzystać podczas wieczornych spacerów.
 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone