Zamknij
REKLAMA

Uwaga, świecianie! Jest sposób na kolejne oszustwo!

10:54, 28.11.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Świecia - uważajcie! W sieci pojawił się nowy sposób na oszukiwanie nieświadomych osób. Po sposobie na wnuczka i na policjanta, złodzieje mają metodę na jedno euro!

O metodzie na policjanta i na wnuczka wiele razy ostrzegali funkcjonariusze. Oszuści do tych metod wykorzystywali połączenia telefoniczne. Z metodą na jeden euro jest inaczej, bo do naciągnięcia wykorzystywany jest internet. W tej formie również można bardzo wiele stracić!

Wytłumaczmy na czym polega metoda, na którą nabrało się już wielu internautów w całej Polsce. Osoba oszukana dostaje (lub niekiedy znajduje) ogłoszenie, w której oszust sprzedaje telefon za jeden euro. Strona ze sprzedażą łudząco przypomina znany sklep internetowy, a domena jest bardzo podobna. 

Kolejne kroki tej "sprzedaży" wyglądają na standardowe. Konieczne jest podanie numeru karty. Po tym kroku nie dostaniemy jednak telefonu, a z naszego konta ubędzie ogromna kwota!

Jak się chronić przed takim oszustwem? Najlepiej nie kupować rzeczy w podejrzanych cenach i nie korzystać ze sklepów internetowych o nieznanej renomie. Uważajmy też gdzie podajemy numer karty!

[ZT]8489[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA