Zamknij
REKLAMA

Urząd miejski i starostwo zamknięte. Zobacz jak załatwić sprawy

12:00, 25.03.2020 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

Od dziś do odwołania zamknięte są drzwi tych dwóch urzędów. Urzędnicy pracują ale interesanci nie są wpuszczani do wewnątrz. Nieczynne są też kasy. Podajemy dane kontaktowe do wszystkich wydziałów.

Zarówno burmistrz jak i starosta podjęli decyzje o dalszym ograniczeniu kontaktów interesantów z pracownikami urzędów. Dlatego, ze względu na dobro wszystkich oraz dostosowując się do wczorajszych zarządzeń premiera, wprowadzili zmiany w funkcjonowaniu.

Zasadniczo cała obsługa wszelkich spraw zostaje przeniesiona na drogę telefoniczną i elektroniczna, a interesanci będą przyjęci tylko w wyjątkowych sytuacjach, po telefonicznym umówieni oraz zmierzeniu temperatury przy wejściu.
Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje w formie komunikatów opublikowanych przez oba urzędy:

Starostwo Powiatowe w Świeciu

"W trosce o zdrowie i życie mieszkańców powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Świeciu w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 zgodnie z Zarządzeniem Starosty nr 16/2020 z dnia 24 marca 2020 roku zmieniony zostaje sposób obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Świeciu od 25 marca 2020 roku do odwołania.

Kontakt mieszkańców z pracownikami Starostwa będzie odbywał się drogą telefoniczną, za pośrednictwem Internetu, wiadomości e-mail oraz Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Interesanci będą przyjmowani w wyznaczonym miejscu tylko w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym z urzędnikiem i po ustaleniu, że jest to niezbędne dla załatwienia nietypowej sprawy. Wykaz telefonów i adresów e-mail dostępny jest na stronie www.csw.pl/koronawirus.

Wszelką korespondencję do Starostwa kierować należy pocztą na adres Starostwa lub wrzucać do wystawionej na zewnątrz urny. Dokumenty będą opatrzone faktyczną datą wpływu po codziennym opróżnieniu urny.

Nieczynna będzie Kasa w Starostwie - wszelkie wpłaty prosimy opłacać przelewem na rachunki bankowe, które można znaleźć pod adresem www.csw.pl/koronawirus."

Urząd Miejski w Świeciu

Komunikat z dnia 24 marca 2020 roku

"Szanowni Mieszkańcy Gminy Świecie,

z uwagi na wprowadzony w dniu 20 marca 2020 r. na terenie kraju stan epidemii, mając na względzie konieczność podjęcia działań zmierzających do ochrony zdrowia mieszkańców gminy Świecie i pracowników Urzędu Miejskiego w Świeciu,

wprowadzam od dnia 24 marca 2020 r. następujące zmiany w organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Świeciu:

1. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywać się będzie w drodze telefonicznej, za pośrednictwem poczty elektronicznej, operatora pocztowego oraz platformy epuap.gov.pl. Kontakty do poszczególnych Wydziałów, Biur i Jednostek zamieszczony jest na stronie www.swiecie.eu w zakładce: KONTAKT

2. Wizyta osobista w Urzędzie Miejskim w Świeciu będzie co do zasady niemożliwa od 24 marca 2020 roku.

3. Interesanci będą przyjmowani w wyznaczonym miejscu tylko w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym z urzędnikiem i po ustaleniu, że jest to niezbędne dla załatwienia nietypowej sprawy. W takim przypadku obowiązywać będzie poniższa procedura.

Klient, po wejściu do siedziby urzędu zobowiązany jest poddać się badaniu temperatury z użyciem termometru bezdotykowego. Osoba z temperaturą ciała wyższą niż 37o C lub osoba, która odmówi poddaniu się badaniu będzie wypraszana z budynku. Osoba, która pozytywnie przejdzie badanie temperatury, składa oświadczenie o braku objawów grypopodobnych, braku objęcia kwarantanną oraz o zapewnieniu braku kontaktu z osobą zakażoną, w izolacji lub kwarantannie. Kontakt urzędnika z klientem odbywa się wyłącznie w wyznaczonym miejscu. Na czas załatwiania sprawy klient opuszcza budynek urzędu. Każda osoba wchodząca na teren urzędu jest legitymowana i wpisywana do rejestru z imienia i nazwiska. Do rejestru wpisuje się również cel wizyty, godzinę wejścia i wyjścia, adres i numer telefonu.

4. Nieczynna będzie Kasa w Urzędzie Miejskim w Świeciu – wszelkie wpłaty prosimy opłacać przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego lub na rachunek bankowy: Bank Millennium S.A. Oddział w Świeciu 22 1160 2202 0000 0000 6089 7881.

5. Zostają zawieszone bezpośrednie konsultacje z Biurem Obsługi Mieszkańców. Przed Urzędem Miejskim wystawiona będzie urna, do której będzie można wrzucać wszelkie wnioski, pisma, interpelacje, zapytania i inne sprawy. Dokumenty będą opatrzone faktyczną datą wpływu po codziennym opróżnieniu urny.

6. Informacja dla przedsiębiorców – w związku z brakiem możliwości dokonania czynności w CEiDG, pamiętaj, że wszelkie sprawy można załatwić w systemie E-PUAP lub w późniejszym terminie z datą wstecz." Burmistrz Świecia

KONTAKT ZE STAROSTWEM - wydziały >> KLIKNIJ

KONTAKT Z URZĘDEM MIEJSKIM - wydziały >> KLIKNIJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone