Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy zamku

12:08, 25.03.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Spółka Kontbud z Bydgoszczy wykona pierwszy etap przebudowy i rozbudowy zamku w Świeciu. Ekipy mogą ruszyć z robotami już za tydzień.

W poniedziałek w podpisaniu umowy w Urzędzie Miejskim w Świeciu uczestniczyli Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, Marzenna Rzymek, skarbnik gminy, Zbigniew Jasiecki, prezes Kontbudu, Zbigniew Palicki, członek zarządu, Dariusz Sobek, inspektor nadzoru i Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

- To jedna z największych inwestycji, pod jaką składam podpis, odkąd objąłem ten urząd – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – Za kilka lat mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać nie tylko z bardziej funkcjonalnego obiektu, ale też z zagospodarowanego terenu wokół.

Spośród sześciu firm, które stanęły do przetargu wybrano spółkę Kontbud z Bydgoszczy, która zaproponowała najniższą stawkę - 6 mln 741 tys. zł.

- Dzięki temu, że dostaliśmy 2,5 mln zł unijnego dofinansowania, udział własny miasta będzie znacznie mniejszy – zaznacza burmistrz.

Realizacja pierwszego etapu przebudowy zamku zakłada remont piwnic skrzydła wschodniego i północnego. Na wieżę dostaniemy się kręconymi schodami, po wejściu przez drzwi znajdujące się u jej podstawy. Zostaną też odtworzone gwiaździste sklepienia nad kaplicą i kapitularzem oraz odbudowana ściana między nimi. Będą w nich się mieściły sale wystawowe Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, która przeniesie się z ul. Kopernika.

Wykonane zostaną fundamenty szybu windowego, ale sama winda, podobnie jak remont dachu, który ma być dwuspadowy i pokryty dachówkami, to już zadanie na drugi etap, który zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Prace potrwają do końca maja 2021 r.

Gmina przekaże plac budowy Kontbudowi na początku przyszłego tygodnia. (swiecie.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA