Zamknij
REKLAMA

Książki trafią na dwutygodniową kwarantannę

06:30, 06.05.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteki w naszym mieście wznowiły działalność. To skutek luzowania przez rząd obostrzeń i decyzji władz samorządowych.

Nareszcie miłośnicy książek, mole książkowe i nałogowi czytacze mogą odetchnąć. Podwoje bibliotek otwarte. Nie można jeszcze w nich swobodnie buszować pomiędzy regałami i wybierać książek, ale da się uzupełnić półkę do przeczytania.

Jak teraz funkcjonują biblioteki?

Od wtorku 5 maja otwarta jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu przy ul. Sienkiewicza. O wiele krócej niż przed pandemią:

  • w poniedziałki i piątki w godz. 10 – 14,
  • we wtorki, środy i czwartki w godz. 13 – 17.
  • w soboty biblioteka nieczynna.

Można wypożyczyć tylko zamówione dzień wcześniej książki. Przez internet lub telefonicznie  - wypożyczalnia dla dorosłych i czytelnia nr tel. 52 333 48 13, wypożyczalnia dla dzieci nr tel. 52 333 48 14 - w określonych godzinach, tj. poniedziałki i piątki w godz. 8 - 10, we wtorki, środy i czwartki w godz. 10 - 12 lub poprzez katalog elektroniczny na stronie biblioteki www.bibliotekaswiecie.pl

Otrzymamy je od bibliotekarza wydającego książki w wejściu głównym do biblioteki.

Oddać książki można tylko w oddzielnym okienku. Stamtąd trafią na dwutygodniową kwarantannę, tak żeby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i czytelnikom. Dopiero po tym okresie wrócą do obiegu.

Zmieniły się też limity wypożyczanych książek. Ze zbiorów wypożyczalni: dla dorosłych i dla dzieci do 10 książek na okres 4 tygodni oraz z czytelni do 5 książek na okres 2 tygodni.

Od dzisiaj (środa 6 maja) również wznawia działalność filia nr 5 (na osiedlu Marianki) w tych samych godzinach i na tych samych zasadach co biblioteka główna.

Znowu działa też Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świeciu. Możliwe są w niej zwroty i wypożyczenia książek. Godziny pracy biblioteki:

  • poniedziałek 9:00 – 16:00
  • wtorek, środa, czwartek, piątek 9:00 – 17:00
  • w soboty biblioteka będzie nieczynna.

Obsługa użytkowników będzie się odbywała z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Czytelnia pozostaje nadal nieczynna. Bibliotekarze proszą czytelników o korzystanie z możliwości zamawiania książek za pośrednictwem katalogu online, mailowo lub telefonicznie. Wszelkie informacje pod nr tel. 52 33 11 967. Więcej informacji na stronie www.bpswiecie.pl.

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

Dzięki Bogu. Już myślałem, że umrę bez książki. 15:30, 06.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%