Zamknij
REKLAMA

Rząd podjął decyzję. Od niedzieli zmiany w kościołach!

09:08, 15.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

W ramach kolejnego etapu znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem rząd w środę poinformował o kolejnych zmianach. Dotyczą one nie tylko salonów fryzjerskich, czy restauracji, ale również kościołów. 

Nowe regulacje wchodzą w życie od najbliższej niedzieli - 17 maja. Dzięki nim w kościołach będzie mogło przebywać więcej osób.

Przypomnijmy, do tej pory w kościele na 1 osobę miało przypadało 15 metrów kwadratowych. Od niedzieli na jednego uczestnika mszy  musi przypadać już tylko 10 metrów kwadratowych. 

Poszczególne parafie w najbliższych dniach mają podać liczbę wiernych, którzy będą mogli modlić się w czasie mszy w kościołach.
I dla przykładu w kościele św. Józefa (na os. Marianki) teraz będzie mogło jednocześnie modlić się 150 osób, w Klasztorku 75.

Warto dodać, że w ostatnich tygodniach duchowni apelowali o zwiększanie dopuszczalnej liczby osób na mszach.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ManiuśManiuś

5 0

Trzeba owieczki strzyc a tu nie było jak. Trzynastka od emerytur im uciekła, bo emeryci siedzieli w domach a nie chodzili do kościoła przynajmniej mogli coś kupić wnukom...dlatego ten lament o ilość wiernych. A u fryzjera ma być jedna osoba obsługiwana i nikt nie może oczekiwać swojej kolejki na terenie zakładu,mimo że w zakład dysponuje powierzchnią 30 m2 taka sprawiedliwość.. 09:29, 15.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

++

1 0

Maniuś -Tylko nie mów nikomu.👍 10:37, 15.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA