Zamknij
REKLAMA

Spore zmiany w parafiach. Dwóch nowych proboszczów

08:08, 30.06.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj Zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2020 r., chyba że w dekrecie zaznaczono inaczej. Fot. pixabay
REKLAMA

Parafią Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa w Świeciu (Stara Fara) pokieruje ks. Marcin Wawrzynkowski – dotychczasowy diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zmieni się też proboszcz w Wałdowie, a ze Świecia odejdzie kilku wikariuszy.

26 i 27 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna wręczył dekrety kapłanom diecezji pelplińskiej. Informacja o zmianach personalnych pojawiła się na stronie internetowej diecezji pelplińskiej.
Zobaczcie gdzie nastąpią zmiany personalne.

PROBOSZCZOWIE

Ks. mgr Sławomir MACIEJEWSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Brzeźnie Szlacheckim.

Ks. mgr Marcin WAWRZYNKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa w Świeciu.

Ks. dr Krzysztof WĘSIERSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie.

NEOPREZBITERZY:

Ks. mgr Tomasz BOREK zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza Ewangelisty w Nowem nad Wisłą.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr Łukasz BENKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu.

Ks. lic. Łukasz JERKIEWICZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Ks. lic. Krzysztof KAMIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lęborku.

Ks. lic. Bartosz KLEIST zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu.

Ks. mgr Sławomir OSSOWICKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.

Ks. mgr Franciszek PIELECKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Ks. lic. Robert RATKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem n. Wisłą i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Ks. lic. Marcin SIKORSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie.

Ks. lic. Krystian STALKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu.

Ks. mgr Stanisław SOKUN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Świeciu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZosiaZosia

1 0

Rosyjska ruletka 10:08, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA