Zamknij
REKLAMA

Estakada po próbie obciążeniowej. Pojedziemy nią za miesiąc

15:08, 30.07.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

Dobiega końca przebudowa odcinka drogi krajowej nr 91. Próba obciążeniowa potwierdziła wymagane parametry. Na miejscu trwają prace wykończeniowe, m.in. montowane są bariery, ekrany akustyczne, poprawiane są skarpy i wykonywane nasadzenia zieleni. 

Wszystkie nowo wybudowane obiekty mostowe muszą przejść próbę obciążeniową. To standardowa procedura. W Świeciu - Przechowie została przeprowadzona 7 lipca.

- W dużym uproszczeniu na estakadę wjechały obciążone ciężarówki, a w tym czasie specjaliści z Politechniki Gdańskiej monitorowali specjalnymi czujnikami pracę tego obiektu (jak się zachowuje) - wyjaśnia Piotr Michalski, st. specjalista ds. komunikacji społecznej bydgoskiego oddziału GDDKiA. - Po opracowaniu zebranych danych wynikło, że zakładane w projekcie parametry estakada spełnia - próby wyszły pomyślnie.

 Obecnie są prowadzone prace wykończeniowe przy inwestycji m.in. montowane są bariery, ekrany akustyczne, poprawiane są skarpy i wykonywane nasadzenia zieleni. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia br.

 

[ZT]9860[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Proponuję pierwszy uporać się z odejściem wody po opadach deszczu gdzie zalewa przejazd pod wiaduktem 09:36, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mojemiastomojemiasto

0 0

Z Mondi do wiaduktu w godzinach szczytu jedzie się nawet 30minut! Tak było wczoraj! To co się tam w ostatnich dniach dzieje to jest porażka! Władz miasta oczywiście problemy mieszkańców nie interesują. Jak najszybciej otworzyć wiadukt a nie czekać na koniec wakacji! Turyści przestaną jeździć, a za to dzieciaki pójda do szkoły w Przechowie i znów będą korki!!! Ciekawe kiedy w końcu włodarze pójdą po rozum do głowy i zrobią tam wreszcie bezkolizyjne przejście?!!! 12:40, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA