Zamknij
REKLAMA

Znamy prognozę pogody dla Świecia. Czy czekają nas tropikalne upały?

12:00, 10.08.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na najbliższy tydzień od 10-16 sierpnia 2020 r. – kontynuacja wakacyjnej pogody idealnej na urlop.

Przez cały tydzień na pogodę będą wpływały wyże, chociaż w poniedziałek po południu nie wykluczony jest lokalnie sporadyczny przelotny deszcz i burza. W pozostałym dniach przeważać będzie w miarę słoneczna i sucha pogoda.

W poniedziałek i w mniejszym stopniu we wtorek będzie bardzo gorąco – w pierwszym dniu tygodnia temperatura zbliży się do 30 st. W środę i czwartek z północnego wschodu napłynie nieco bardzie rześka masa powietrza, ale i tak popołudniami temperatura będzie wzrastać do 23-25 st. (bardzo ciepło). Od piątku ponownie zacznie wracać gorące powietrze i temperatura popołudniami będzie wzrastać do 28-29 st. Od wtorku do czwartku umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu, ale pod koniec tygodnia ponownie zacznie zmieniać kierunek na południowo wschodni. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko podwyższonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne od wtorku do czwartku będą obojętne, ale w poniedziałek i od piątku z uwagi na odczucie męczącego gorąca będą niekorzystne (spadek sprawności psychofizycznej, obciążenie układu krążenia krwi, skłonność do bólów głowy, osłabienie).

Pogoda będzie zdecydowanie sprzyjać rozprzestrzenianiu się i wzrostowi stężenia alergenów środowiskowych. Aktualnie mamy wysokie stężenie zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria (właściwości uczulające na średnim poziomie) oraz pokrzywy. W średnim stężeniu obecny jest pyłek silnie uczulających traw (szczyt ich pylenia już za nami) oraz babki i komosy. Pojawią się pojedyncze ziarna pyłku ambrozji.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA