Zamknij

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia – wszystko, co warto wiedzieć

13:55, 30.10.2023 Aktualizacja: 13:55, 30.10.2023

Zanim możliwe będzie przystąpienie do realizacji inwestycji, konieczne jest spełnienie kilku wymogów, a jednym z nich jest właśnie Karta Informacyjna Przedsięwzięcia, w skrócie KIP. W ten sposób nazywamy dokument, który zawiera kluczowe cechy inwestycji. Jest to niezbędny załącznik do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Dowiedz się więcej!

Czym jest Karta Informacyjna Przedsięwzięcia?

Zdążyliśmy już wspomnieć, że Karta Informacyjna Przedsięwzięcia (KIP) jest dokumentem zawierającym najważniejsze informacje o zaplanowanej inwestycji. Przygotowuje się ją dla wszystkich inwestycji potencjalnie znacząco oddziałujących na środowisko. Łatwo można się domyśleć, że chodzi tutaj np. o instalacje do produkcji szkła, instalacje wytwarzające produkty, wyciągi narciarskie czy chociażby parki rozrywki. 

KIP – do czego służy?

Najważniejszym zadaniem KIP jest przekazywanie podstawowych informacji na temat projektu wszystkim zainteresowanym osobom. Jeśli istnieje podejrzenie, że konkretne przedsięwzięcie może negatywnie wpływać na środowisko, konieczne jest sprawdzenie, czy faktycznie tak jest. Wówczas wymagana jest ocena oddziaływania na środowisko tej inwestycji, ale przed nią należy przygotować Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia. Nie jest to proste zadanie, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które znajdziemy w firmie AvesNature. Przeprowadzą oni szereg badań i analiz, dzięki czemu możliwe będzie sporządzenie KIP. Pracownicy AvesNature pomogą Ci przejść przez cały zawiły proces otrzymywania pozwolenia na budowę. Zainteresowany? Skontaktuj się już dzisiaj!

Jakie dane znajdują się na Karcie Informacyjnej Przedsięwzięcia?

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia zawiera istotne informacje na temat konkretnej inwestycji. Znajdują się w niej przede wszystkim dane dotyczące typu, rozmiaru i lokalizacji projektu, a także wykorzystywanych technologii. Dostępne są tam też informacje mówiące, czy na danym obszarze są elementy pod specjalną ochroną oraz nawiązujące do potencjalnego oddziaływania inwestycji na środowisko naturalne (np. zanieczyszczenia). Niezwykle ważne jest również to, aby w KIP pojawiły się rozwiązania, które planowo przedsiębiorca chce wprowadzić w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

Ile trzeba zapłacić za przygotowanie KIP?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje przygotowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia, ponieważ ostateczny koszt jest zależny od planowanej inwestycji, a dokładnie: jej typu i rozmiaru. W przypadku budowy domu jednorodzinnego koszt KIP zwykle wynosi mniej-więcej 1300 zł, z kolei jeśli chodzi o farmę fotowoltaiczną: 1600–2000 zł. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie kosztuje sporządzenie tego dokumentu, skontaktuj się z wybraną firmą i poproś o wycenę.

(.art. sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%