Zamknij

Polska siatkówka znów wraca na szczyt

09:56, 03.01.2022 | .materiał partnera
Fot. pixabay
REKLAMA

Siatkówka należy do jednych z najpopularniejszych sportów w Polsce, zaraz po piłce nożnej. Związane to jest oczywiście z dobrymi wynikami naszych drużyn siatkarskich (męskiej i żeńskiej) na arenie międzynarodowej.

Prognozy na następne mecze naszej reprezentacji oraz wyniki gier można sprawdzić na gg.bet. Na stronie znajdują się wszelkie informacje na temat meczy siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych popularnych w Polsce sportów.

Reprezentacja Polski ma na swoim koncie wiele sukcesów i medali: z Ligi Narodów, mistrzostw Europy i Świata, Pucharu Świata, itp. Polacy pokazują świetne wyniki już od lat i przywożą medale z każdego turnieju międzynarodowego, w którym biorą udział.

Jeszcze na początku lat 2000. siatkówka w Polsce nie była tak popularna. Polska drużyna nie odnosiła dobrych wyników, a młodzi ludzie nie byli zachęcani do uprawiania tego sportu. Sytuacja zmieniła się kardynalnie, gdy Polskie siatkarki dwukrotnie (w 2003 i w 2005) wygrały finał mistrzostw Europy.

Sukcesy siatkarek sprawiły, że PZPS zaczął masowo popularyzować daną dyscyplinę sportu. Wzrosło zaangażowanie mediów w kolejne rozgrywki, znaleźli się nowi sponsorzy. W siatkówce pojawiły się pieniądze na rozwijanie dziedziny i szkolenie nowych sportowców.

Zwykli Polacy zaczęli interesować się siatkówką, kupować bilety na rozgrywki siatkarskie i jeździć na mistrzostwa, aby wspierać naszych siatkarzy. Od tego czasu, naszym drużynom nie brakuje sukcesów, zarówno starszym, jak i juniorom. Polska na dobre zapisała się w światowej czołówce drużyn siatkarskich.

Polscy siatkarze to prawdziwi pasjonaci swojej sprawy, którzy mecz na meczem osiągają coraz lepsze wyniki i mimo tego, że na igrzyskach w Tokio nie zdobyli żadnego medalu, mamy nadzieję, że następna olimpiada przyniesie nam wymarzony medal.

(.materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%