Zamknij
REKLAMA

Ponad 400 pływaków rywalizowało w Świeciu - FOTO i WIDEO

07:07, 23.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Marcin Saldat
REKLAMA

Przeszło czterystu zawodników wzięło udział w V Zawodach Pływackich o puchar Burmistrza Świecia. Klasyfikację medalową wygrali pływacy z MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz.

Do Parku Wodnego w Świeciu przyjechali zawodnicy z Człuchowa, Włocławka, Osielska, Kutna, Lipna, Chojnic, Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Lokalnych barw dzielnie broniło Stowarzyszenie Klub Pływacki Olimpia Świecie. Wyjątkowo rekordowy był pierwszy blok zawodów, przeznaczony dla najmłodszych uczestników - wzięło w nim udział ponad dwustu pływaków.

- Jubileuszowa impreza była idealnym momentem do wspomnień i podsumowań dotychczasowych edycji. - Stowarzyszenia w Świeciu mają to do siebie, że organizują wydarzenia na bardzo wysokim poziomie. Doceniają to zarówno zawodnicy jak i trenerzy którzy chcą wracać do naszego miasta - mówił burmistrz Krzysztof Kułakowski.

- Początkowo myśleliśmy o małych, kameralnych zawodach dla okolicznych klubów. Dzięki pracy wszystkich organizatorów udało nam się znaleźć kolejnych sponsorów i doprowadzić imprezę do takiej rangi - zaznacza Tomasz Iwanowski, prezes Stowarzyszenia Klubu Pływackiego Olimpia Świecie. - Po okresie pandemii sporo klubów organizuje niemal w tym samym czasie swoje imprezy, a zawodnicy i tak chcą wracać do Świecia – dodaje.

Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego w Świeciu zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt.

- W Świeciu mamy szczęście do tego, że są przestrzenie i ludzie chętni do organizowania tak dużych wydarzeń. Zawody stały się rozpoznawalne i doceniane na mapie podobnych wydarzeń, pływacy wyjeżdżają ze Świecia uśmiechnięci, biją rekordy życiowe. A to jest najlepszym motywatorem do prac nad kolejnymi edycjami – mówi Stawski.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%