Zamknij

Jakub Kiełpiński wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski

12:44, 20.03.2024 . Aktualizacja: 12:52, 20.03.2024
Skomentuj archiwum MLKS Wisła Świecie archiwum MLKS Wisła Świecie

Wielki sukces zawodnika ze Świecia. Jakub Kiełpiński zdobył na Mistrzostwach Polski U15 srebrny medal. Walkę finałową przegrał z kolegą z maty — wychowankiem MLK Wisła Świecie, który obecnie walczy w barwach Klubu sportowego Bloczek Pelplin.

W sobotę Jakub Kiełpiński, zapaśnik MLKS Wisła Świecie wystartował w Mistrzostwach Polski U15 w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Kielcach.

Przypomnijmy, że to nie był dla Jakuba pierwszy start w Mistrzostwach Polski. Jesienią 2023 r. walczył w kategorii: U14 i zdobył brązowy medal.

Tym razem zawalczył o więcej i zdobył srebro.

Zawodnik Wisły wygrał wszystkie walki eliminacyjne i doszedł do finału, gdzie w swojej kategorii wagowej 68 kg zmierzył się z Arsenem Vazaryan.

Co ciekawe Arsen również był wychowankiem MLKS Wisła, ale obecnie walczy w barwach klubu sportowego Bloczek Pelplin.

— W ostatniej walce Jakub przegrał, bo przeciwnik miał przewagę fizyczną — komentuje Rafał Kiełpiński, trener i jednocześnie tata zawodnika. — Arsen jest bardzo silny i to zdecydowało. Jestem bardzo dumny z Jakuba, bo trenuje z wielkim zaangażowaniem. Mimo zakwasów i bólu po mistrzostwach, w poniedziałek wrócił do treningów i ćwiczymy dalej. Przed nim trudny rok, bo będzie już w grupie kadetów, czyli chłopców do 17. roku życia, ale będzie miał okazję wiele się nauczyć. To tylko sport. Każda porażka motywuje do dalszej ciężkiej pracy i uczy by się nie poddawać —  podkreśla.

Jakub pochodzi z zapaśniczej rodziny. Jego tata Rafał nie tylko jest trenerem, ale także startuje w zawodach weteranów, na których zdobył ostatnio srebrny medal. Starszy brat Jakuba — Kacper, również ma uprawnienia trenerskie, a z ostatnich Mistrzostw Polski U22 przywiózł brąz.

Klub ma nadzieję, że trener kadry powoła Jakuba do reprezentacji na Mistrzostwa Europy U15, co byłoby dla zawodnika i całego klubu Wisła ogromnym wyróżnieniem.