Zamknij

Szturo królem Speedcross MTB! Fołta zdetronizowany! Zobacz WIDEO z wyścigu dorosłych i maluchów

22:36, 13.10.2024 . Aktualizacja: 23:15, 13.10.2024
Skomentuj 60 zawodników wystartowało w V Speedcross MTB - Najlepszy na Świecie. Fot. Krzysztof Nowicki 60 zawodników wystartowało w V Speedcross MTB - Najlepszy na Świecie. Fot. Krzysztof Nowicki

Kozłowo (12.10.2024). Na wymagającej trasie V Speedcross MTB - Najlepszy na Świecie Rafał Szturo z Torunia pokazał moc!

Pokonując pięć pętli (ok. 20 km) z czasem 56:36 min, sięgnął po zwycięstwo, detronizując zeszłorocznego triumfatora, Arkadiusza Fołtę (Bydgoszcz). Fołta finiszował tuż za Szturo z czasem 56:42 min. Podium uzupełnił Remigiusz Gęsicki (Brodnica) - 56:48.

Walka o najwyższe miejsca była zacięta! Najlepszy z lokalnych zawodników, Roman Krześniak, zajął 13. miejsce z czasem 1:03:35 h.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Edyta Jakubowska-Olech ze Świecia, która z czasem 1:11:56 h zajęła 30. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugim stopniu podium stanęła Małgorzata Nowacka (Bydgoszcz) - 1:15:09 h, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Kowalska (Wąbrzeźno) - 1:19:50.

[FOTORELACJA]4074[/FOTORELACJA]

Swoje wyścigi mieli również młodsi zawodnicy. W kategorii 13-16 lat oraz w kategorii maluchów.

Organizatorami zawodów były: Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu i firma HAS Czyste Jutro - Andrzej Horakowski.