Zamknij
REKLAMA

Ola Piotrowska Międzynarodową Mistrzynią Zawodów Czwartki Lekkoatletyczne

12:51, 29.06.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Ola poprawiła swój życiowy rekord. Fot. nadesłane

Reprezentanka Świecia okazała się najszybsza w biegu na 60 metrów i wynikiem 7,83 s nie tylko zapewniła sobie zloty medal, ale ustanowiła nowy rekord życiowy i wyrównała rekord Polski Czwartków LA.

W XII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 11, 12 i 13 lat w Łowiczu startowali młodzi polscy lekkoatleci triumfujący w finale krajowym 23. edycji Czwartków lekkoatletycznych oraz koło 250-osobowa grupa sportowców, m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier czy Słowacji.

Dwunasta edycja Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego to zmagania sportowe w konkurencjach takich jak: bieg na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy), skok wzwyż, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

Aleksandra Piotrowska z Sekcji Lekkiej Atletyki - KS Wda Świecie startowała w biegu na dystansie 60 m. Zostawiła za plecami 6 reprezentantek innych krajów. Druga dotarła do mety Tamara Balajova ze Słowacji z czasem 7,93 s. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Greta Strausa Rezija z Łotwy z czasem 8,08.

- To nie przypadek, lecz połączenie talentu i ciężkiej pracy Aleksandry, które zaowocowały dając złoty medal i nowy rekord życiowy – chwali podopieczną prowadzący profil sekcji LA na FB. - Aleksandra Piotrowska wyrównała rekord Polski Czwartków LA, przebiegając metę w znakomitym czasie- 7,83s! Udowodniła sobie i nam wszystkim, że nie ma przed nią rzeczy niemożliwych. Trzymamy kciuki za dalsze poczynania Oli.

Organizatorem imprezy jest łowicka Fundacja Czyń Dobro im. Jana Pawła II wraz ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży oraz miastem Łowicz. 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018