Zamknij
REKLAMA

Bokserskie wydarzenie roku. W Świeciu Polacy zmierzą się z Węgrami

08:28, 20.09.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Mecz w Świeciu będzie transmitowany na żywo przez ogólnodostępną stację TVP Sport. Fot.fotolia

Zapowiada się jedno z ciekawszych wydarzeń sportowych tego roku w Świeciu. 27. października w Hali Widowiskowo-Sportowej zostanie rozegrany oficjalny mecz międzypaństwowy Polska – Węgry. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport!  

Imprezę współorganizują Polski Związek Bokserski oraz Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. przy wsparciu miasta Świecia oraz Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Jak wiadomo Prezesem Polskiego Związku Bokserskiego jest świecianin Leszek Piotrowski, co na pewno miało spory wpływa na lokalizację tego wydarzenia.

Mecz Polska – Węgry będzie piątym w tym roku spotkaniem w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Do tej pory nasza kadra narodowa zmierzyła się z Białorusią (14:10 w Ostrowcu Świętokrzyskim), z Niemcami (12:8 w Brodnicy), i Armenią (14:6 w Kielcach). Czwarte spotkanie Polska – Irlandia, odbędzie się w najbliższy piątek 22. września w Chęcinach. Promocja boksu amatorskiego poprzez organizację meczów międzypaństwowych to zapowiadany pomysł prezesa związku – Leszka Piotrowskiego.

Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że mecz w Świeciu podobnie jak wszystkie poprzednie będzie transmitowany na żywo przez ogólnodostępną stację TVP Sport! Planowane wejście „live” jest na godzinę 19.15.

W ramach meczu odbędzie się 10 walk amatorskich, gdzie drużyna za zwycięstwo otrzymuje dwa punkty, a za remis punkt. Świecie będzie miało również swój ważny akcent w ringu, gdyż w jednym z pojedynków wystąpi reprezentant Wdy Świecie – Jakub Słomiński (waga 52 kg).

Wkrótce ruszy szersza promocja wydarzenia, o której więcej będzie można przeczytać na stronie internetowej: www.halawswieciu.pl. Informacje znajdą się również na stronie Polskiego Związku Bokserskiego.

Organizatorzy liczą, że świecka hala wypełni się po brzegi, a mają w tym pomóc niskie ceny biletów w wysokości 20-25 złotych za bilet normalny i 10 zł za wejściówkę ulgową. 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018