Zamknij
REKLAMA

Weź udział w Biegu Szlakiem Leśnych i oddaj hołd polskim żołnierzom

00:18, 31.03.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

Trzy tygodnie po Biegu Rycerskim kolejna ciekawa impreza biegowa, tym razem w malowniczych lasach wokół Lipinek. Już można się zapisać.

POD NASZYM PATRONATEM

Historia Biegu Szlakiem Leśnych rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to grupa społeczników postanowiła połączyć dwie pasje - bieganie oraz zainteresowanie historią. Tak zrodziła się myśl organizacji zawodów sportowych - pod wieloma względami wyjątkowych. Wyjątkowych, bo łączących promocję zdrowego i aktywnego stylu życia, poznawania walorów przyrodniczych regionu oraz propagowania wartości patriotycznych, a także budowania wśród lokalnej społeczności przywiązania do "małej ojczyzny".

Jednym z ważnych elementów Biegu Leśnych jest oddanie hołdu żołnierzom września 1939 r., żołnierzom Polski Podziemnej i Żołnierzom Niezłomnym oraz uczczenie pamięci księży, leśników i mieszkańców Lipinek represjonowanych i zamordowanych przez niemieckich i komunistycznych oprawców.

Bieg w Lipinkach dwukrotnie był nagradzany na Bydgoskiej Galii Imprez Biegowych w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem - nie tylko wśród biegaczy z regionu. To sprawia, że co roku, w czasie pierwszego czerwcowego weekendu, Lipinki rozbrzmiewają entuzjastycznymi okrzykami dopingującymi zawodników na trasie.

Sama trasa to 12 kilometrów leśnych dróg wokół Lipinek. Zwieńczeniem zawodów jest dekoracja zwycięzców i wspólne ognisko.  Zwycięzcami IV Biegu Szlakiem Leśnych, będą wszyscy, którzy ukończą bieg. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowy medal. Dodatkowe nagrody będą uzależnione od pozyskanych sponsorów.

- Za każdym razem start Biegu Szlakiem Leśnych rozpoczyna się wspólną modlitwą, prelekcją historyczną oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości – informują organizatorzy.

Zgłoszenie się na bieg jest możliwe jedynie za pośrednictwem strony internetowej www.biegszlakiemlesnych.pl

Opłata startowa do 15 kwietnia - 40 zł, do 16 maja – 50 zł.

Aktualności na stronie www.biegszlakiemlesnych.pl oraz na FB: Bieg-Szlakiem_Lesnych

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Lipinek i Nieformalna Grupa Biegowa "6. Kilometr" Współorganizatorzy i Patronat: Nadleśnictwo Osie, Nadleśnictwo Dąbrowa, Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Bydgoszczy

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone