Zamknij
REKLAMA

Prawie pięćdziesiąt żaglówek śmigało po Decznie

09:24, 17.07.2018 | VICTORIA KOSZUR
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 14 - 15 lipca w Decznie odbyły się trzecie Regaty o Puchar Columba, organizowane przez Yacht Club Morski Columbus w Świeciu.

W poprzednich edycjach brało udział kolejno sześciu i osiemnastu młodych żeglarzy, jednak teraz ranga zdecydowanie wzrosła. W tym roku do zawodów stawiło się 43 zawodników z 10 miast. Gościliśmy kluby z całej Polski północnej od Szczecina i Pucka, poprzez Grudziądz, Brodnicę, Bydgoszcz, Toruń i Żnin aż do Włocławka i Gostynina.

W sobotę wieczorem zawodnicy i trenerzy mieli okazję do integracji. Przy ognisku smażyli kiełbaski,  rozmawiali nie tylko o żeglowanie i śpiewali szanty. Wszystkim przypadł do gustu nieco kameralny charakter imprezy, każdy czuł się bardzo swobodnie.

Klub ze Świecia reprezentowało sześcioro zawodników, również ścigających się na żaglówkach klasy Optimist. Siedmioletni Oliwier Szpręglewski był najmłodszym uczestnikiem regat. Najlepszy wynik spośród naszych zawodników uzyskał Marcin Krzyżanowski, który zakończył 7 wyścigów na 24 miejscu.

Czołowe miejsca w klasyfikacjach zajęły Kluby ze Żnina i z Pucka.

- Pogoda była wymarzona – mówi Maciej Koszur, komandor Yacht Clubu Morskiego Columbus. -  Wiało wzdłuż jeziora umożliwiając rozegranie 7 świetnych wyścigów przez dwa dni. Klubowicze i Sympatycy YCM Columbus spisali się na medal. Jeszcze raz Wszystkim dziękuję.

(VICTORIA KOSZUR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone