Zamknij
REKLAMA

Mistrzyni Polski Paulina Kaczyńska ambasadorem Leśnej Za-Dyszki

19:44, 08.09.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Paulina w Amsterdamie 25.08.2018 r. Fot. Joerg Schueler

Pochodząca z Osia biegaczka została ambasadorem XXIX Oskich Biegów i Leśnej Za-Dyszki. 6 października pojawi się na biegu w Osiu.

Już 6 października druga edycja biegu na 10 km leśnymi szlakami, czyli Leśnej Za-Dyszki. Bieg jest jedną z wielu imprez zorganizowanych w ramach Oskich Biegów. Dziś organizatorzy podzielili się radosną wiadomością.

„Paulina Kaczyńska (była mieszkanka Osia) Mistrzyni Polski w biegach na 10 km, 5 km i ostatnio w Półmaratonie, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce - Berlin 2018, przyjęła zaproszenie i będzie naszym Gościem Honorowym oraz Ambasadorem XXIX Oskich Biegów i Leśnej Za-Dyszki.”

Zapytaliśmy mistrzynię o to dlaczego tak chętnie przyjęła to zaproszenie.

- Bo właśnie w Osiu wszystko się zaczęło – mówi Paulina Kaczyńska. - W Osiu spędziłam pół swojego życia, tutaj mam rodzinę, tutaj się wychowałam i te wszystkie piękne chwile swojego dzieciństwa pochodzą z tego małego pięknego miejsca.

Biegaczka wspomina, że tutaj chodziła do przedszkola, kończyła szkołę podstawową, a co najważniejsze tu rozpoczęła swoją przygodę z bieganiem na szkolnych zawodach.

- Wszyscy kojarzą mnie ze Stargardu, gdzie obecnie mieszkam, ale to właśnie Osie wychowało mnie na dobrego sportowca – podkreśla Kaczyńska. - To właśnie w Osiu rodzice i rodzina nauczyła mnie aby twardo stąpać po ziemi. Cieszę się, że mogę zawitać do Osia jako gość honorowy, i chciałabym pokazać młodzieży, że jeżeli w coś bardzo wierzymy to nasze marzenia się spełniają. Ale musimy pamiętać, że tylko ciężka praca zaprowadzi nas do osiągnięcia życiowych marzeń. Wystarczy tylko chcieć.

Z Pauliną do Osia przyjedzie jej narzeczony Damian Kabat, z którym tworzą najszybszą parę biegową w Polsce. Jego rekord życiowy na 10 km to 29.57. Prawdopodobnie zobaczymy go w biegu głównym.

Do 27 września potrwają zapisy na bieg Leśna Za-Dyszka. W zeszłorocznym biegu głównym udział wzięło 98 zawodników m.in. z Torunia, Gdańska, Warszawy, Świecia, Grudziądza, Śliwic, Osia i Gniewu. Chętnych było dwa razy więcej, ale organizatorzy pierwszej edycji przewidzieli limit stu zawodników. Na teraz limit wynosi 200 biegaczy. 

Rok temu najszybsi okazali się:

Kobiety 
I miejsce – Magdalena Stykała (ur. 1976), Bukowiec, czas: 0:46:28
II miejsce – Małgorzata Śliwa (ur. 1972), Grudziądz, czas: 0:49:31
III miejsce – Dorota Krzoska (ur. 1976), Brusy, czas: 0:50:35.

Mężczyźni 
I miejsce – Damian Kłopotek (ur. 1983), Packman Team, czas: 0:34:32
II miejsce – Paweł Dzierliński (ur. 1986) Luks Serock/The Runners Świcie, czas:  0:36:35
III miejsce – Marcin Klemański (ur. 1982), The Runners Świecie, czas: 0:37:14

O tym jak się zapisać przeczytasz poniżej.

[ZT]6816[/ZT]

[ZT]5723[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone