Zamknij

Już ponad 200 zawodników zapisało się na Bieg Rycerski

10:55, 20.02.2019 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę ruszyły zapisy na szóstą edycję Biegu Rycerskiego. Na liście startowej jest już ponad dwieście osób. A dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z bieganiem, 10 marca rusza grupa zerowa.

POD NASZYM PATRONATEM

Tegoroczna największa impreza biegowa w powiecie świeckim już za osiemdziesiąt dni, czyli 11 maja. Zapisy ruszyły i jak widać po trzech pierwszych dniach – limit może szybko się wyczerpać. Bo chociaż organizatorzy, czyli The Runners Świecie - Klub Sportowy „WDA” Świecie, z uwagi na coraz większą popularność biegu, zwiększyli limit uczestników do 850, to do dzisiaj zapisało się ponad trzysta osób, z tym że część z nich jeszcze nie widnieje na liście startowej (nie dokonali płatności).

- Zapraszamy serdecznie to udziału, zachęcamy do zapraszania swoich znajomych, prosimy o udostępnianie tejże informacji aby w maju na Zamku w Świeciu było na sporo – mówi Michał Gronowski z The Runners Świecie.

Podobnie jak w poprzednich latach bieg będzie rozegrany w kategoriach open kobiet i mężczyzn, w kategoriach wiekowych oraz w:

  • Najszybszy(a) „na Świecie” – tylko dla mieszkańców Świecia
  • Mistrzostwa Mondi Group – tylko dla pracowników firmy Mondi
  • Kategoria Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dystans biegu to 10 km. Na jego przebiegnięcie biegacze mają półtora godziny. Nazwa biegu zobowiązuje, więc rozgrywać się będzie w scenerii zamku krzyżackiego w Świeciu.

Opis trasy:
Start biegu odbędzie się przy Zamku w Świeciu na ulicy Zamkowej, dalej ulicą Zamkową biegniemy prosto w ulicę Polskiego Czerwonego Krzyża, za stacją paliw skręt w prawo w ulicę Farną w kierunku starego kościoła Fary , dalej mijając po lewej stronie Kościół Farny , skręcamy w lewo w ulicę Mostową i po ok 200m skręcamy w prawo wbiegając na wał przeciwpowodziowy po czym powtórnie zmierzy w stronę zamku. Po obiegnięciu zamku zawodnicy podążą w kierunku Głogówka jeszcze raz ulica Zamkową i Polskiego Czerwonego Krzyża , gdzie na ok. szóstym kilometrze nastąpi nawrót w stronę zamku, po czym trasa kolejny raz poprowadzi uczestników tuż przy Farze na ulicy Farnej , później jeszcze raz w lewo ulicą Mostową i po 200 m ponownie wałem przeciwpowodziowym w kierując na dziedziniec Zamku, gdzie będzie Meta.

Koszulka dla każdego
W tym roku w pakiecie startowym każdy biegacz znajdzie koszulkę biegową. Dlatego podczas zapisów trzeba podać rodzaj (damska / męska) oraz rozmiar. Kolorystyka koszulek jeszcze jest owiana tajemnicą, ale co którzy wiedzą – rozpływają się w zachwytach.

Jak to się stało, że organizatorów stać na taki wydatek?
- Koszty koszulek spadają, więc zamiast jakiś innych gadżetów robimy fajną koszulkę, która będzie dla uczestników miłą, często używaną pamiątką – wyjaśnia Gronowski. – W dodatku nasze koszulki pojadą w Polskę i będą promować Bieg Rycerski i nasz powiat.

Zapisy i opłaty
W biegu mogą wziąć osoby, które skończyły 16 rok życia lub młodsze za zgodą rodzica. Opłaty startowe są uzależnione od terminu dokonania zapisu:

• 17-02 do 31-03 - 40 zł
• 01-04 do 30-04 - 45 zł
• 01-05 do 05-05 - 50 zł.

Formularz zapisowy dostępny tutaj:
https://zapisy.sts-timing.pl/448/

Więcej informacji oraz regulamin biegu na stronie www.biegrycerski.pl

Odwiedzajcie też fanpage https://www.facebook.com/RycerskiBieg/

Za 20 dni rusza grupa zerowa
Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych to w Biegu Rycerskim może pobiec każdy. Tyle, że trzeba do tego odpowiednio się przygotować. Po to powstała grupa zerowa. To propozycja dla osób, które nie biegają a chciałyby rozpocząć tego typu aktywność fizyczną.

Grupa zerowa składa się z początkujących osób. Wspólne treningi odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są przez doświadczonych biegaczy z The Runners. Zaczynają się od rozgrzewki, dalej marszobieg od stadionu do Deczna. Tam rozciąganie i powrót.
W grupie zerowej nikt nie ma powodu do wstydu, że słabo biega, albo że pierwsze treningi to raczej marsze do Deczna, niż biegi. Przez kilka lat grupa zerowa nauczyła biegania kilkadziesiąt osób, a dziesięć tygodniu to wystarczający okres na przygotowanie się do Biegu Rycerskiego i przebiegnięcia dystansu 10 km. Pod warunkiem, że do wspólnych treningów dołoży się jeszcze samodzielne w ciągu tygodnia.

Start grupy zerowej w niedzielę 10 marca o godz. 9. Zbiórka przy parkingu obok stadionu Wdy w Świeciu. Później treningi w każdą niedzielę o godz. 9.

[ZT]7474[/ZT]

[ZT]6436[/ZT]

[ZT]5110[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

świecianinświecianin

1 0

Półtorej godziny, Panie redaktorze, półtorej ... 18:19, 21.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz