Zamknij

Robert Wojciechowski zdobył srebro w zawodach wojewódzkich

14:21, 30.04.2019 | E.D
Skomentuj Robert Wojciechowski
REKLAMA

W sobotę 27 kwietnia na strzelnicy garnizonowej Wojska Polskiego, Bydgoski Klub Strzelecki zorganizował Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Puchar Wiosny 2019. Świecie reprezentował Robert Wojciechowski, członek Koła Strzeleckiego LEŚNI Ligi Obrony Kraju.

Rozegrano dwie konkurencje: strzelanie dokładne z pistoletu sportowego na dystansie 25 m i strzelanie z karabinu sportowego w postawie leżącej na dystansie 50 m.
Nasz zawodnik zdobył srebro w konkurencji karabin sportowy. Przegrał jedynie jednym punktem ze zwycięzcą zawodów. Zmagania polegały na tym, że uczestnicy strzelali z odległości 50 m do tarczy o średnicy 11 cm (wewnętrzna ma 5 mm). Karabiny nie posiadały celowników z optyką powiększającą (lunet) , dodatkowo strzelający nie mogli używać podpórek. Pomimo silnych podmuchów wiatru zmieniających tor lotu pocisku, naszemu zawodnikowi udało się uzyskać doskonały wynik 277/300 pkt.
Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Puchar Wiosny to cykliczne zawody, które od wielu lat cieszą się zainteresowaniem strzelców nie tylko z województwa kujawsko – pomorskiego, lecz także całej Polski.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz