Zamknij

XVI Festiwal Sztafet – kto wygrał rywalizację szkół powiatu?

23:14, 07.10.2019 | Filip Dalaszyński
Skomentuj Fot. Filip Dalaszyński
REKLAMA

Impreza co roku gromadzi dziesiątki zawodników, kibiców i olimpijczyków, którzy patronują zmaganiom.

Festiwal Sztafet jest cykliczną imprezą organizowaną przez Szkołę Podstawową nr  5 w Świeciu. Co roku w zawodach bierze udział kilkanaście szkół z naszego powiatu,  a gośćmi specjalnymi są patroni szkoły czyli Polscy Olimpijczycy. W piątek, 4 października na stadionie Wdy Świecie pojawili się m. in. wioślarze Marian Drażdżewski (IO Monachium ’72) i Jerzy Ulczyński (IO Monachium ’72 i Montreal ’76) oraz kanadyjkarz Jan Żukowski (IO Monachium ’72). Imprezę wspólnie otworzyli Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski oraz wice Starosta Świecki Franciszek Koszowski.

Kto zwyciężył?
Zawodnicy zmagali się w kilku kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

Najlepszą drużyną wśród szkół ponadpodstawowych okazało się I LO w Świeciu. Na podium znalazło się również ZSP w Świeciu oraz ZSP w Nowem – odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

W młodszej kategorii zwyciężyła drużyna chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem. Drugi stopień podium zajęła drużyna SP 1 w Świeciu i trzecie miejsce podstawówka z Warlubia. Taki sam wynik punktowy, lecz odrobinę gorszy czas uzyskała drużyna reprezentująca szkołę w Drzycimiu – ta ekipa była na 4 miejscu.

Dzieci i młodzież dawała z siebie wszystko i nie odpuszczała do ostatnich metrów. Po wbiegnięciu na metę lub przekazaniu pałeczki zawodnicy często padali zmęczeni na bieżnię. Tym bardziej zrozumiałe były okrzyki radości zwycięzców i gorzkie łzy przegranych.

Nie tylko zawody sportowe
Zmagania biegowe poprzedził test wiedzy olimpijskiej. W auli SP 5 rywalizowały szkoły podstawowe. Zwyciężyli gospodarze, na drugim miejscu uplasowała się świecka Dwójka, na trzecim reprezentacja szkoły w Laskowicach.

(Filip Dalaszyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz