Zamknij
REKLAMA

Biegacze odbierają pakiety na jutrzejszy Diabelski Bieg Terenowy

13:20, 22.08.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj Przygotowania do jutrzejszego biegu i marszu. Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Biegacze i uczestnicy Marszu Nordic Walking na tej samej trasie. Pakiety można odbierać dziś do godz. 15 w dawnej siedzibie biblioteki i jutro przed biegiem przy zamku.

POD NASZYM PATRONATEM
Wszystko jest gotowe i jutro wystartuje I Diabelski Bieg Terenowy & Marsz Nordic Walking. Dystans to 10 km, start spod zamku krzyżackiego, meta w parku w Sartowicach.

Pierwsze 3 km to płaska trasa asfaltowo-gruntowa. Kolejne 3,5 km, czyli WELCOME TO HELL ścieżka nad Wisłą - miejscowo błoto, wystające korzenie drzew, kłody, podbiegi, nierówna nawierzchnia i oczywiście komary. Jeśli spełnią się meteorologiczne ostrzeżenia o burzach to błoto może wystąpić nie tylko miejscowo.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza na tym odcinku, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz pomaganie sobie na trasie - apelują organizatorzy. - O bezpieczeństwo uczestników imprezy dbać będzie dwóch ratowników na quadach, ale ten odcinek będzie dla nich w dużej mierze niedostępny.

Reszta trasy do Sartowic to dwa strome podbiegi/podejścia i kamienista ścieżka w dół oraz leśny odcinek z pięknym widokiem na Wisłę.

Dla usprawnienia procesu odbioru zestawów startowych i zwiększenia bezpieczeństwa jest możliwość odbioru starterów również w sobotę 

  • SOBOTA, 22.08, godz. 10:00 - 15:00, siedziba TMZŚ, ul. Wojska Polskiego 141 (budynek dawnej Biblioteki)
  • NIEDZIELA, 23.08, godz. 09:00 - 10:30, namiot TMZŚ, boisko przy Zamku w Świeciu

W skład zestawu startowego wchodzą:

- numer startowy + agrafki- kupon na posiłek- upominek od Powiat Świecki (m.in komin wielofunkcyjny)- upominek od Gmina Świecie- kupon na udział w zabawie z nagrodami od Kujawsko-PomorskiePowiat Świecki,

Każdy uczestnik, który ukończy Bieg/Marsz otrzyma na mecie pamiątkowy medal z cyklu Sportowe Grand Prix "Świecie na stulecie 1920 - 2020" 

Harmonogram Sportowego Grand Prix "Świecie na stulecie 1920-2020":

  • 20 czerwca - V Wiosenny Rajd Rowerowy
  • 23 sierpnia - I Diabelski Bieg Terenowy (10 km)
  • 26 września - III Rowerowy Rajd Końca Lata
  • 11 listopada - II Bieg Niepodległości 1920 - 2020 (5 km)

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej
Partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki, OSP Ratownik, OSP Przechowo, Eko-Wisła, OKSiR, Fundacja Makowo, Wdecki Park Krajobrazowy, Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą.
Pomysłodawca i koordynator cyklu: Tomasz Pasiek.

[ZT]9642[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz