Zamknij

Zapisz się na fotograficzne warsztaty. Poczujesz się lepiej

12:24, 20.10.2020 | K.N
Skomentuj Zeszłoroczna edycja warsztatów. Fot. Bartłomiej Marchlewski
REKLAMA

Do 25 października trwają zapisy na bezpłatne warsztaty „Fotografia od kuchni". - To nie tylko podniesienie swoich umiejętności, ale też okazja do twórczych działań w gronie pozytywnie zakręconych osób - wyjaśniają organizatorzy.

Trzecia już edycja warsztatów fotograficznych pt „Fotografia od kuchni" skupi się na działaniach łączących pokolenia, rozwijających umiejętności oraz stymulujących kreatywne i twórcze myślenie.

- W dobie pandemii wiele osób popada w depresję z powodu ograniczonej aktywności oraz negatywnych, czasami wręcz apokaliptycznych fake-newsów i wizji przyszłości - mówi Bartłomiej Marchlewski, pomysłodawca i koordynator warsztatów. - Kreatywne działania w grupie osób o podobnych zainteresowaniach, oprócz aspektów rozwojowych, mogą być sposobem ukierunkowania emocji oraz energii na twórcze myślenie, dające wymierne rezultaty w postaci ciekawych projektów.  

Podobnie, jak w przypadku poprzednich lat, warsztaty kierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią jak również tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Podczas warsztatów fotograficznych, oprócz opanowania aspektów technicznych uczestnicy poznają rozmaite metody prezentacji i ekspozycji swoich zdjęć oraz nauczą się interpretować różne formy ekspresji fotograficznej. 

W celu zgłoszenia chęci wzięcia udziału w warsztatach prosimy o nadesłanie swoich 3 fotografii na adres email: [email protected]. Alternatywnie, zdjęcia na nośnikach i w formie wydruku można złożyć w recepcji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu przy ulicy Wojska Polskiego 139, 86-100 w Świeciu z dopiskiem: 'Fotografia od kuchni III'. Liczba miejsc jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń: 25.10.2020. Udział w warsztatach jest darmowy.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy. 

Wydarzenie realizowane jest w ramach prowadzonego przez OKSiR programu Żyj Kulturą.

Warsztaty odbędą się w dniach:

  • 07.11.2020,
  • 14.11.2020,
  • 21.11.2020,
  • 28.11.2020.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania alternatywnej (niestacjonarnej) formy warsztatów jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie zmianie.  

Warsztaty poprowadzą:

Bartłomiej Marchlewski, urodzony w Wąbrzeźnie, jest absolwentem fotografii na wydziale grafiki Uniwersytetu w Southampton oraz psychologii i fotografii w St. Vincent College w Gosport. Fotografią, szczególnie analogową pasjonuje się od dziecka. Głównym tematem jego zdjęć są relacje międzyludzkie oraz problemy społeczne.

Gabriela Mazowiecka fotografuję ludzi. Za pomocą portretu, Gabriela bada zagadnienia socjologiczne. Ukończyła studia na London College of Communication.

Bartosz Błędowski, Grudziądzanin. Student Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Nosi aparat zawsze ze sobą i fotografuje swoje miasto i ludzi w nim żyjących różnymi technikami. Zdobywca nagrody Grand Prix Grudziądz foto 2019.

ZOBACZ  kilka zdjęć z zeszłorocznej edycji:


Fot. Bartłomiej Marchlewski


Fot. Paulina Żbik


Fot. Bartosz Błędowski


Fot. Paulina Żbik


Fot. Bartłomiej Marchlewski

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz