Zamknij

Biblioteka znowu czynna. Zamów i wypożycz. Oddaj w książkomacie

14:15, 03.12.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj Odbiór i oddanie książek odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa dla czytelników i pracowników. Fot. Artur Jackowski
REKLAMA

Od 1 grudnia znowu można korzystać ze zbiorów biblioteki głównej. Nie pochodzimy między regałami, nie pogawędzimy z bibliotekarzami ale możemy wypożyczyć książki i czytać.

- Zamknięcie biblioteki to dla nas trudny czas i smutny widok, kiedy nie widzimy kręcących się czytelników - mówi Beata Szymańska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. - Jest też pozytywny tego aspekt: reakcje czytelników. Za każdym razem są zdziwieni, rozgoryczeni, mówią, że im brakuje biblioteki, brakuje książek i co oni mają teraz zrobić... To dla nas miłe potwierdzenie sensu naszej pracy.

Jesienne obostrzenia spowodowały zamknięcie instytucji kultury, w tym bibliotek od 9 listopada. I chociaż nadal nie mogą funkcjonować tak jak dawniej, to od 1 grudnia świecka biblioteka wprowadziła udogodnienia dla czytelników, którzy w ograniczonym zakresie, mogą skorzystać ze zbiorów.

"Drodzy czytelnicy, aby umożliwić Państwu korzystanie ze zbiorów biblioteki głównej, od 1 grudnia wprowadzamy możliwość zamawiania książek w godz. 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku."

ZAMÓWIENIE – materiały biblioteczne można wypożyczyć wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu:

przez telefon:

  • 52 333 48 13 (Wypożyczalnia dla Dorosłych/Czytelnia)
  • 52 333 48 14 (Wypożyczalnia dla Dzieci)

drogą mailową:

przez katalog na stronie: www.swiecie-mbp.sowwwa.pl

KONTAKT – po złożeniu zamówienia czytelnik umawia się z bibliotekarzem na odbiór książek na konkretną godzinę. Bibliotekarz informuje o numerze skrytki „książkomatu” stojącego w wiatrołapie biblioteki – przy wejściu głównym.

  • ODBIÓR – aby odebrać zamówienie, należy:
  • znać numer skrytki „książkomatu” podany uprzednio przez bibliotekarza,
  • odebrać samodzielnie klucz do skrytki. Ponumerowane klucze znajdują się w wiatrołapie głównego wejścia do biblioteki,
  • wyjąć swoje zamówienie (ewentualnie włożyć zwracane materiały)
  • zamknąć skrytkę i pozostawić klucz w drzwiach skrytki.

ZWROTY – jeśli czytelnik nie chce nic wypożyczyć, a jedynie oddać materiały biblioteczne, powinien:

  • umówić się telefonicznie lub elektronicznie na termin zwrotu i spytać bibliotekarza o numer skrytki, do której może włożyć zwroty
  • odebrać samodzielnie klucz do skrytki. Ponumerowane klucze znajdują się w wiatrołapie głównego wejścia do biblioteki i włożyć do skrytki zwracane materiały
  • zamknąć skrytkę i pozostawić klucz w drzwiach.

Zwrócone książki podlegają 3-dniowej kwarantannie.

Obok „książkomatu” oraz stanowiska z kluczami ustawione są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o skorzystanie z nich PRZED i PO skorzystaniu z książkomatu.

- Nazwa książkomat jest nieco na wyrost, bo nie wiedzieliśmy jakby określić zastosowane rozwiązanie - wyjaśnia Szymańska. - Nie jest to automat wydający książki, tylko ponumerowane szafki, z których czytelnik odbierze zamówione książki. Może też tam zostawić te, które oddaje lub położyć je na stoliku obok.

  

Filie działają na odrębnych zasadach.

[ZT]10541[/ZT]

[ZT]10527[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JonJon

0 0

Wy se jaja robicie? W Biedronce też kupujecie do szafek? 17:24, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirosławmirosław

1 0

Lubiłem wypożyczać jak obsługiwali panowie,ale po pary kontaktach z Paniami mi się odechciało.Czy tym paniom gmina płaci dodatkowo żeby były nie miłe? 18:49, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%